Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Don Carter - 2019-02-02 Calculation Date: 2019-02-03

DateMeetTotal Starts
2019-02-02 Don Carter 90
  Red7
  Green13
  Brown7
  Orange31
  Yellow19
  Sprint13
2018-12-16 Moore's Bridge 66
2018-12-08 Red Top State Park 17
2018-12-02 Island Ford 97
2018-11-18 FDR State Park 62
2018-11-10 Hard Labor Creek 26
2018-11-03 Gold Branch 78
2018-10-14 Hard Labor Creek 33
2018-09-30 Dauset Trails 91
2018-09-22 Fort Yargo 69
2018-09-16 Sweetwater 85
2018-09-09 Don Carter 72
2018-04-14 Chattahoochee Bend 67
2018-03-18 Red Top Day 2 100
2018-03-17 Red Top Day 1 65
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23

Back

Home

Red - top Splits 482
Length = 6.8, Climb = , Controls = 14, CGV = 6723.625
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 69.95 96.12
2 Chris Randall Georgia Orienteering Club 71.88 93.54
3 Joshua Forester GAOC 72.55 92.68
4 Harold Jarquin 74.52 90.23
5 Brendan Schirm 79.08 85.02
6 Lisa Randall Georgia Orienteering Club 79.47 84.61
7 Christiane Fletcher Georgia Orienteering Club 95.48 70.42
Green - top Splits 482
Length = 5.0, Climb = , Controls = 12, CGV = 6172.935
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Piaras de Cleir Georgia Orienteering Club 57.63 107.11
2 Mason Blum 59.43 103.86
3 Sam Smith Georgia Orienteering Club 64.5 95.7
4 Peyton Valencia 68.27 90.42
5 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 74.98 82.32
6 Jeremy Lutz 77.33 79.82
7 Caitlyn Charles 77.38 79.77
8 Andrea R Berger GAOC 83.2 74.19
9 Frank Alena Georgia Orienteering Club 90.17 68.46
10 Angelina Vargas 108.17 57.07
11 John Myers GAOC 137.4 44.93
12 John Gavel Georgia Orienteering Club 139.63 44.21
13 Gabriel Cheney 179.3 34.43
Brown - top Splits 482
Length = 3.6, Climb = , Controls = 10, CGV = 4782.283
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Jasmine Brown 40.45 118.23
2 Mary Smith 52.27 91.5
3 Jason Rodriguez 71.88 66.53
4 Tristan Campbell 73.7 64.89
5 Vinton Wolfe Georgia Orienteering Club 81.82 58.45
6 Fabian Nguyen 89.07 53.69
7 Thomas Fletcher 101.45 47.14
Orange - top Splits 482
Length = 4.0, Climb = , Controls = 11, CGV = 4537.48
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Frederick Godby 43.07 105.36
2 Zachary Derrow 43.47 104.39
3 Tristan Campbell 52.17 86.98
4 Bridgar Chandler 54.98 82.52
5 James Ballentine Hilgrove HS 55.33 82.0
6 James Griffin 57.4 79.05
7 Elena Mortensen Hilgrove HS 63.15 71.85
8 Eslen Trumble 66.62 68.11
9 Tanner Gray 68.83 65.92
10 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 69.03 65.73
11 Farrell Fawzi 70.25 64.59
12 Alexander Feeney A/L 70.42 64.44
13 Kade Dorweiler Hillgrove HS 70.83 64.06
14 Connor Light 71.22 63.71
15 Fritz Ortiz-Lugo Hillgrove HS 79.63 56.98
16 Carter McDonald 80.65 56.26
17 Logan Witham 81.32 55.8
18 Brendan O'Brien 81.35 55.78
19 Thomas Braswell 81.98 55.35
20 Rebekah Jenkins 83.75 54.18
21 Lucas Schultz 85.63 52.99
22 Ethan Guin 90.43 50.17
23 Jaden Booker 94.67 47.93
24 Nadia Daraseng 99.05 45.81
25 Shanna Irving A/L 106.55 42.59
26 Jasmine Brown 112.15 40.46
27 Suhayla Shabazz 112.15 40.46
28 Mark Lieberman GAOC 117.57 38.59
29 Ian Cryor A/L 118.82 38.19
30 Sophia Rhoads Georgia Orienteering Club 129.42 35.06
31 Kiera-Grace Belanger Hilgrove HS 141.6 32.04
Yellow - top Splits 482
Length = 2.2, Climb = , Controls = 11, CGV = 2122.822
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Peyton Valencia 17.2 123.42
2 Zach Derrow 19.33 109.8
3 Ethan Guin 22.0 96.49
4 Conner Malone 22.5 94.35
5 Bridger Chandler 24.73 85.83
6 Amari Cooper 24.78 85.66
7 Arjun Patel Union Grove HS 27.92 76.04
8 Dalton Clinton Union Grove HS 32.7 64.92
9 Nizayah Carter 33.65 63.09
10 Ian Carsley BSA 35.9 59.13
11 Toai Dong 36.92 57.5
12 Marcus Morales 38.72 54.83
13 Keyana Fields 40.28 52.7
14 Roger Grizzell At Large 48.07 44.16
15 Gavin McDonald GAOC 57.92 36.65
16 Fox Lava Pack A/L 70.25 30.22
17 Savannah Shroyer GAOC 71.77 29.58
18 Suhayla Shabazz 107.92 19.67
19 Mya Morales 129.5 16.39
Sprint - top Splits 482
Length = 2.2, Climb = , Controls = 11, CGV = 1574.886
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Harold Jarquin 16.12 97.72
2 Frederick Godby 17.78 88.56
3 Caitlyn Charles 18.22 86.45
4 Jeremy Lutz 18.38 85.67
5 Logan Witham 19.13 82.31
6 Jason Rodriguez 20.95 75.17
7 Carter McDonald 22.92 68.72
8 James Ballentine Hilgrove HS 22.98 68.52
9 Angelina Vargas 23.88 65.94
10 Mary Smith 25.22 62.45
11 Rebekah Jenkins 25.9 60.81
12 Lucas Schultz 27.07 58.19
13 Mason Blum 32.73 48.11