Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Joe Kurz - 2018-03-03 Calculation Date: 2019-02-03

DateMeetTotal Starts
2019-02-02 Don Carter 90
2018-12-16 Moore's Bridge 66
2018-12-08 Red Top State Park 17
2018-12-02 Island Ford 97
2018-11-18 FDR State Park 62
2018-11-10 Hard Labor Creek 26
2018-11-03 Gold Branch 78
2018-10-14 Hard Labor Creek 33
2018-09-30 Dauset Trails 91
2018-09-22 Fort Yargo 69
2018-09-16 Sweetwater 85
2018-09-09 Don Carter 72
2018-04-14 Chattahoochee Bend 67
2018-03-18 Red Top Day 2 100
2018-03-17 Red Top Day 1 65
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
  Red4
  Green6
  Brown6
  Orange13
  Yellow22
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23

Back

Home

Red - top Splits 319
Length = 7.2, Climb = , Controls = 14, CGV = 7138.003
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Brendan Schirm 84.3 84.67
2 Joey Ciza VOC 85.55 83.44
3 Jadie Smith A/L 87.13 81.92
4 Sam Smith Georgia Orienteering Club 87.57 81.52
Green - top Splits 319
Length = 5.6, Climb = , Controls = 12, CGV = 6439.695
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Peyton Valencia 68.82 93.58
2 Andrea Berger Georgia Orienteering Club 76.32 84.38
3 Jeremy Lutz 79.28 81.22
4 Logan Witham 79.42 81.09
5 Ron Hojnowski 100.27 64.23
6 John Gavel Georgia Orienteering Club 158.75 40.57
Brown - top Splits 319
Length = 4.3, Climb = , Controls = 9, CGV = 5649.542
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Rick Shane Georgia Orienteering Club 64.25 87.93
2 John Chambers Georgia Orienteering Club 77.2 73.18
3 Les Hollingsworth Georgia Orienteering Club 84.8 66.62
4 Simona Platukyte Georgia Orienteering Club 110.52 51.12
5 Vinton Wolfe Georgia Orienteering Club 117.9 47.92
6 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 151.7 37.24
Orange - top Splits 319
Length = 5.2, Climb = , Controls = 12, CGV = 6253.461
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mary Smith 80.45 77.73
2 Jason Grech Georgia Orienteering Club 80.95 77.25
3 Adam Kotlarski GAOC 87.1 71.8
4 James Griffin 97.25 64.3
5 Eslen Trumble 103.4 60.48
6 Fabian Nguyen 105.73 59.14
7 Adravion Parks Upson-Lee HS 108.05 57.88
8 Logan Cowperthwaite At Large 108.32 57.73
9 Yomar Lopez Upson-Lee HS 110.37 56.66
10 Marquis Ford Upson-Lee HS 111.07 56.3
11 Kerry Oedel Georgia Orienteering Club 123.53 50.62
12 Carter McDonald 126.03 49.62
13 Kaleb McLeod-Hughes At Large 129.55 48.27
Yellow - top Splits 319
Length = 3.7, Climb = , Controls = 11, CGV = 3808.588
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mike Swails Upson-Lee HS 46.95 81.12
2 Jonas Johnson GAOC 49.5 76.94
3 Ameena Haley 55.52 68.6
4 Dennis Jolissaint Georgia Orienteering Club 56.8 67.05
5 Luley Fonguin At Large 56.83 67.01
6 Leanna Newman Upson-Lee HS 58.03 65.63
7 Cobey Fallin Upson-Lee HS 59.15 64.39
8 Trenton Elliot Upson-Lee HS 63.4 60.07
9 Jonathan Bryan Upson-Lee HS 64.5 59.05
10 Nick Ellington Upson-Lee HS 65.45 58.19
11 Tyler Allen At Large 66.35 57.4
12 Kailey Wright Upson-Lee HS 69.93 54.46
13 Joshua Givens At Large 70.32 54.16
14 Shelby Murray At Large 75.03 50.76
15 John Meyers 75.9 50.18
16 Albert Vancleave Georgia Orienteering Club 77.93 48.87
17 Kiera-grace Belanger Hillgrove HS 94.77 40.19
18 Anthony Bill Vetrans HS 95.7 39.8
19 Roger Grizzell At Large 97.03 39.25
20 Abe Spradling Vetrans HS 101.65 37.47
21 Steve Martelly 108.7 35.04
22 Abigail Vogh At Large 112.95 33.72