Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Dauset Trails - 2018-03-11 Calculation Date: 2019-02-03

DateMeetTotal Starts
2019-02-02 Don Carter 90
2018-12-16 Moore's Bridge 66
2018-12-08 Red Top State Park 17
2018-12-02 Island Ford 97
2018-11-18 FDR State Park 62
2018-11-10 Hard Labor Creek 26
2018-11-03 Gold Branch 78
2018-10-14 Hard Labor Creek 33
2018-09-30 Dauset Trails 91
2018-09-22 Fort Yargo 69
2018-09-16 Sweetwater 85
2018-09-09 Don Carter 72
2018-04-14 Chattahoochee Bend 67
2018-03-18 Red Top Day 2 100
2018-03-17 Red Top Day 1 65
2018-03-11 Dauset Trails 96
  Red14
  Green12
  Brown14
  Orange27
  Yellow26
  Sprint3
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23

Back

Home

Red - top Splits 324
Length = 6.5, Climb = , Controls = 14, CGV = 7334.76
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Chris Randall Georgia Orienteering Club 68.62 106.89
2 Patrick Smith Henry County HS 70.68 103.77
3 Phillip Harrington 70.95 103.38
4 Chester Taylor-Gray Henry Co HS 75.93 96.59
5 Hans Egefalk Georgia Orienteering Club 80.0 91.68
6 Eduardo Vargas Henry Co HS 82.02 89.43
7 Lisa Randall Georgia Orienteering Club 84.42 86.89
8 Marquis Gordon Henry Co HS 85.67 85.62
9 Piaras de Cleir Georgia Orienteering Club 86.98 84.32
10 Tyler Sewell A/L 94.68 77.47
11 Tyree Parks Henry County HS 95.6 76.72
12 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 114.17 64.25
13 John Chambers Georgia Orienteering Club 118.4 61.95
14 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 174.58 42.01
Green - top Splits 324
Length = 5.5, Climb = , Controls = 14, CGV = 6441.505
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Jeremy Lutz 72.13 89.3
2 Chanda Riggio Henry Co HS 74.07 86.97
3 Caitlyn Charles 79.18 81.35
4 Logan Witham 86.83 74.18
5 Brooke Davidson Georgia Orienteering Club 89.03 72.35
6 Eddie Lent & Son Georgia Orienteering Club 94.58 68.1
7 Jason Grech Georgia Orienteering Club 103.4 62.3
8 Simona Platukyte Georgia Orienteering Club 115.77 55.64
9 Mason Fountain 119.48 53.91
10 John Meyers 146.43 43.99
11 John Gavel Georgia Orienteering Club 147.18 43.77
12 Brianna Moore Henry Co HS 175.03 36.8
Brown - top Splits 324
Length = 4.0, Climb = , Controls = 9, CGV = 6013.37
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Harold Jarquin 40.03 150.21
2 Richard Booth 47.55 126.46
3 Antonio Irvin Henry Co HS 53.18 113.07
4 Kevon Benton McDonough HS 54.33 110.68
5 Mikequise Hawkins Henry Co HS 55.15 109.04
6 Rick Shane Georgia Orienteering Club 62.25 96.6
7 Kionee Campbell 75.22 79.95
8 Scott Butckovitz Georgia Orienteering Club 79.32 75.81
9 Travis Johnson 83.3 72.19
10 Brenton Ware Henry County HS 86.35 69.64
11 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 92.77 64.82
12 Jordan Caleb 108.93 55.2
13 Dick Adams Georgia Orienteering Club 110.6 54.37
14 Angelina Vargas McDonough HS 155.87 38.58
Orange - top Splits 324
Length = 4.0, Climb = , Controls = 12, CGV = 4588.844
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Akiru Tsuji 36.97 124.13
2 Mikequise Hawkins Henry Co HS 37.27 123.14
3 Harold Jarquin 37.82 121.34
4 Richard Booth 40.15 114.29
5 Kionee Campbell 44.28 103.62
6 Keneen Bonner Henry County HS 56.62 81.05
7 Joe Reed 56.9 80.65
8 Fredrick Godby Henry County HS 58.87 77.95
9 Navarre Kemp Veterans HS 60.08 76.37
10 Adam Kotlarski Veterans HS 63.4 72.38
11 Robbie Griffin Veterans HS 66.07 69.46
12 Madison Botkin Veterans HS 69.88 65.66
13 DeQuavion Goodrum Henry County HS 71.1 64.54
14 Michael Massey At Large 73.23 62.66
15 Logan Driggers Upson-Lee HS 82.82 55.41
16 Adravion Parks Upson-Lee HS 85.32 53.79
17 Ryleigh Cathcart Upson-Lee HS 88.78 51.69
18 Carter McDonald 93.28 49.19
19 Logan Cowperthwaite At Large 97.33 47.15
20 Elijah Williams Jackson HS 99.92 45.93
21 Shelby Murray At Large 104.07 44.1
22 Lane LaBranche Warner Robins HS 105.83 43.36
23 Tori Evans Warner Robins HS 108.7 42.22
24 Michael Evers Warner Robins HS 111.52 41.15
25 Peyton Dent Warner Robins HS 114.45 40.09
26 Jonas Johnson GAOC 172.22 26.65
27 Alex Neir Warner Robins HS 172.43 26.61
Yellow - top Splits 324
Length = 2.7, Climb = , Controls = 9, CGV = 3329.83
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Brandon Bill Vetrans HS 29.52 112.81
2 Tanner Clark Houston County HS 31.4 106.05
3 Carl Hamer VetHS 32.87 101.31
4 Jakob Dawson 37.17 89.59
5 Thorne Strom Upson-Lee HS 37.38 89.07
6 Noah Dettmer Houston County HS 38.72 86.01
7 Abram Spradling Veterans HS 40.05 83.14
8 Mike Swails Upson-Lee HS 41.45 80.33
9 Cobey Fallin Upson-Lee HS 45.18 73.7
10 Richard Blackstock Upson-Lee HS 46.32 71.89
11 Kailey Wright Upson-Lee HS 48.42 68.77
12 Adrianna Silva 54.03 61.63
13 Walter Cochran Georgia Orienteering Club 54.48 61.12
14 Leanna Newman Upson-Lee HS 56.75 58.68
15 Micah Raley 61.68 53.98
16 Kaleb McLeod-Huges Northside HS (WR) 62.25 53.49
17 Lynzey Faulkner Houston County HS 63.23 52.66
18 Timothy Hall Warner Robins HS 63.38 52.53
19 Blake Perry Warner Robins HS 67.93 49.02
20 Sam Bish Warner Robins HS 67.98 48.98
21 Tyler Allen At Large 68.27 48.78
22 Luis Duffy Northside HS (WR) 71.48 46.58
23 Susan Witham 72.35 46.02
24 Wiley Holcombe Georgia Orienteering Club 83.6 39.83
25 Nick Ellington Upson-Lee HS 93.3 35.69
26 Tyler Chapman Upson-Lee HS 1451.42 2.29
Sprint - top Splits 324
Length = 2.7, Climb = , Controls = 9, CGV = 3083.299
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Eduardo Vargas Henry Co HS 23.8 129.55
2 Jeremy Lutz 24.03 128.29
3 Logan Witham 71.97 42.84