Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Red Top Day 2 - 2018-03-18 Calculation Date: 2019-02-03

DateMeetTotal Starts
2019-02-02 Don Carter 90
2018-12-16 Moore's Bridge 66
2018-12-08 Red Top State Park 17
2018-12-02 Island Ford 97
2018-11-18 FDR State Park 62
2018-11-10 Hard Labor Creek 26
2018-11-03 Gold Branch 78
2018-10-14 Hard Labor Creek 33
2018-09-30 Dauset Trails 91
2018-09-22 Fort Yargo 69
2018-09-16 Sweetwater 85
2018-09-09 Don Carter 72
2018-04-14 Chattahoochee Bend 67
2018-03-18 Red Top Day 2 100
  Red21
  Green26
  Brown14
  Orange24
  Yellow9
  Sprint6
2018-03-17 Red Top Day 1 65
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23

Back

Home

Red - top Splits 339
Length = 6.4, Climb = , Controls = 14, CGV = 6870.839
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Hans Egefalk Georgia Orienteering Club 64.38 106.72
2 Chester Taylor-Gray Henry Co HS 65.95 104.18
3 Lisa Randall Georgia Orienteering Club 68.33 100.55
4 Eduardo Vargas Henry Co HS 69.25 99.22
5 Danilo Nogueira At Large 71.1 96.64
6 Chris Randall Georgia Orienteering Club 71.88 95.58
7 Patrick Smith Henry County HS 75.25 91.31
8 Yuriy Bulka At Large 76.07 90.33
9 Marquis Gordon Henry Co HS 77.75 88.37
10 Brendan Schirm 78.6 87.42
11 Geoff Work Georgia Orienteering Club 79.35 86.59
12 Jacob Gallichio 80.1 85.78
13 Tyree Parks Henry County HS 83.17 82.62
14 Piaras de Cleir Georgia Orienteering Club 83.17 82.62
15 Gideon Hollander At Large / No Club 86.07 79.83
16 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 86.17 79.74
17 Zachary Derrow 101.02 68.02
18 Jim Hall 101.73 67.54
19 Charlie Baggett At Large 105.67 65.02
20 Christiane Fletcher Georgia Orienteering Club 106.53 64.49
21 Kevin Rowley Georgia Orienteering Club 137.1 50.12
Green - top Splits 339
Length = 5.7, Climb = , Controls = 11, CGV = 6432.392
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Harold Jarquin 59.35 108.38
2 Peyton Valencia 59.95 107.3
3 Mikequise Hawkins Henry Co HS 60.0 107.21
4 Jacob Gallichio 61.23 105.05
5 Mason Blum 66.45 96.8
6 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 74.25 86.63
7 Kevon Benton 76.87 83.68
8 Caitlyn Charles 77.73 82.75
9 Jennifer Harnage 81.12 79.3
10 Sam Smith Georgia Orienteering Club 82.73 77.75
11 Logan Witham 83.25 77.27
12 Chanda Riggio Henry Co HS 85.22 75.48
13 Bob Frost 85.87 74.91
14 Avery Parker 86.72 74.18
15 Geoff Lyman Georgia Orienteering Club 88.72 72.5
16 Colby Groce Allatoona HS 88.73 72.49
17 Frank Alena Georgia Orienteering Club 92.88 69.25
18 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 100.58 63.95
19 Brooke Davidson Georgia Orienteering Club 101.12 63.61
20 Jeremy Lutz 104.77 61.4
21 Simona Platukyte Georgia Orienteering Club 106.63 60.32
22 Matthew Berry Allatoona HS 115.53 55.68
23 Brianna Moore Henry Co HS 120.27 53.48
24 Rick Green Vulcan Orienteering Club 121.93 52.75
25 Alina Tuganova Vulcan Orienteering Club 138.68 46.38
26 John Gavel Georgia Orienteering Club 173.2 37.14
Brown - top Splits 339
Length = 3.6, Climb = , Controls = 9, CGV = 4280.156
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Antonio Irvin Henry Co HS 39.32 108.86
2 Richard Booth 41.3 103.64
3 Kionee Campbell 45.13 94.83
4 Mary Smith 52.1 82.15
5 Travis Johnson 53.27 80.35
6 Brenton Ware Henry County HS 57.62 74.29
7 Rick Shane Georgia Orienteering Club 61.6 69.48
8 Jac Clifton Georgia Orienteering Club 63.42 67.49
9 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 65.87 64.98
10 Charles McCullough Georgia Orienteering Club 81.9 52.26
11 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 82.58 51.83
12 Colin Lyman Georgia Orienteering Club 84.82 50.46
13 Tom Fletcher Georgia Orienteering Club 87.2 49.08
14 Krishna Tamburino 95.87 44.65
Orange - top Splits 339
Length = 3.9, Climb = , Controls = 12, CGV = 4962.552
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Fredrick Godby Henry County HS 43.32 114.56
2 Anderson Ribas GAOC 53.23 93.22
3 DeQuavion Goodrum Henry County HS 62.47 79.44
4 Alivean Weaver 69.3 71.61
5 Tristan Campbell 70.63 70.26
6 James Griffin 71.4 69.5
7 Jaden Booker 76.43 64.93
8 Jason Rodriguez 81.22 61.1
9 Rebekah Jenkins 81.9 60.59
10 Jordan Caleb 82.67 60.03
11 Elena Mortensen Hilgrove HS 82.92 59.85
12 Bailey Ann Whitworth Hillgrove HS 83.02 59.78
13 Nadia Daraseng 84.7 58.59
14 Kiera-Grace Belanger Hilgrove HS 88.02 56.38
15 Angelina Vargas 88.25 56.23
16 Fabian Nguyen 89.6 55.39
17 Kevin Peoples 95.63 51.89
18 Mathew Downes 102.33 48.49
19 Derek Hansbrough Georgia Orienteering Club 104.78 47.36
20 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 109.33 45.39
21 Kenneth and Rae Hyche Georgia Orienteering Club 138.32 35.88
22 Cindy Louderback 139.0 35.7
23 Carter McDonald 153.5 32.33
24 Alex Becker 170.83 29.05
Yellow - top Splits 339
Length = 3.1, Climb = , Controls = 13, CGV = 4051.823
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Endre Cseley At Large 38.42 105.47
2 Matthew Downes Allatoona HS 38.73 104.61
3 Zach Richards Allatoona HS 60.97 66.46
4 Curtis Carson At Large 63.02 64.3
5 Roger Grizzell At Large 78.62 51.54
6 Dwayne Macinis 93.08 43.53
7 Hezekiah Curry Henry County HS 103.42 39.18
8 Brad Phillips At Large 105.7 38.33
9 Jordan Joseph Allatoona HS 135.68 29.86
Sprint - top Splits 339
Length = 3.1, Climb = , Controls = 13, CGV = 2622.137
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Logan Witham 25.48 102.9
2 Jeremy Lutz 28.95 90.57
3 Matthew Berry Allatoona HS 30.8 85.13
4 Jordan Caleb 41.03 63.9
5 Angelina Vargas 52.1 50.33
6 Alivean Weaver 52.67 49.79