Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Dauset Trails - 2018-09-30 Calculation Date: 2019-02-03

DateMeetTotal Starts
2019-02-02 Don Carter 90
2018-12-16 Moore's Bridge 66
2018-12-08 Red Top State Park 17
2018-12-02 Island Ford 97
2018-11-18 FDR State Park 62
2018-11-10 Hard Labor Creek 26
2018-11-03 Gold Branch 78
2018-10-14 Hard Labor Creek 33
2018-09-30 Dauset Trails 91
  Red11
  Green10
  Brown12
  Orange21
  Yellow37
2018-09-22 Fort Yargo 69
2018-09-16 Sweetwater 85
2018-09-09 Don Carter 72
2018-04-14 Chattahoochee Bend 67
2018-03-18 Red Top Day 2 100
2018-03-17 Red Top Day 1 65
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23

Back

Home

Red - top Splits 395
Length = 7.2, Climb = , Controls = 17, CGV = 12517.912
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Dan Combs GAOC 88.42 141.58
2 Chris Randall Georgia Orienteering Club 104.92 119.31
3 Phillip Harrington 113.85 109.95
4 Brendan Schirm 116.8 107.17
5 Patrick Smith Jr. 164.42 76.14
6 Angelina Vargas McDonough HS 164.48 76.1
7 Richard Booth 173.1 72.32
8 Rebekah Jenkins 187.27 66.85
9 Harold Jarquin 187.3 66.83
10 Mikequise Hawkins Henry Co HS 201.7 62.06
11 Kevon Benton McDonough HS 201.73 62.05
Green - top Splits 395
Length = 5.7, Climb = , Controls = 14, CGV = 8333.78
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 71.37 116.77
2 Sam Smith Georgia Orienteering Club 83.57 99.73
3 Brendan Schirm 86.7 96.12
4 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 87.97 94.74
5 Ronald Hojnowski Hillgrove HS 88.9 93.74
6 Geoff Work Georgia Orienteering Club 94.42 88.27
7 Brooke Davidson Georgia Orienteering Club 112.93 73.79
8 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 113.23 73.6
9 Scott Butckovitz Georgia Orienteering Club 122.45 68.06
10 Zachary Derrow 189.95 43.87
Brown - top Splits 395
Length = 3.8, Climb = , Controls = 12, CGV = 4776.525
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Patrick Smith Jr. 36.47 130.98
2 Phillip Harrington 36.5 130.86
3 Jennifer Harnage 49.05 97.38
4 Mary Smith Hillgrove HS 51.58 92.6
5 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 74.22 64.36
6 Eslen Trumble Hillgrove HS 79.53 60.06
7 John Chambers Georgia Orienteering Club 79.6 60.01
8 Angelina Vargas McDonough HS 81.82 58.38
9 Vinton Wolfe Georgia Orienteering Club 105.6 45.23
10 Bill Farrell Georgia Orienteering Club 111.85 42.7
11 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 113.88 41.94
12 Cindy Louderback 145.97 32.72
Orange - top Splits 395
Length = 4.3, Climb = , Controls = 15, CGV = 4650.691
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Anderson Ribas GAOC 46.75 99.48
2 Ethan Hunt GAOC 57.3 81.16
3 James Griffin Hillgrove HS 57.33 81.12
4 Ethan Guin 62.35 74.59
5 Carter McDonald 68.22 68.18
6 Bob Frost 71.18 65.33
7 Joel Williams UWG 71.65 64.91
8 Fabian Nguyen 74.58 62.36
9 Jason Rodriguez Hillgrove HS 80.2 57.99
10 Alex Becker 82.08 56.66
11 Thorne Strom Upson-Lee HS 83.62 55.62
12 Connor Light 85.63 54.31
13 Kevin Peoples 86.13 53.99
14 Adravion Parks Upson-Lee HS 86.55 53.73
15 Dave&Kerry Oedel OAL 103.58 44.9
16 Logan Driggers Upson-Lee HS 104.9 44.33
17 Anthony Bill Vetrans HS 111.03 41.89
18 Jaden Booker 112.02 41.52
19 Ryleigh Cathcart Upson-Lee HS 112.2 41.45
20 Austin Krusemark 113.55 40.96
21 Deion Lewis 138.27 33.64
Yellow - top Splits 395
Length = 3.2, Climb = , Controls = 8, CGV = 2910.249
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Ethan Guin 28.42 102.41
2 Navarre Kemp Veterans HS 29.02 100.3
3 Madison Botkin Veterans HS 30.03 96.9
4 Anthony Bill Vetrans HS 30.57 95.21
5 Mikal Moreland 30.7 94.8
6 Cobey Fallin Upson-Lee HS 34.18 85.14
7 Kiera-Grace Belanger Hilgrove HS 37.58 77.43
8 Bridger Chandler McDonough HS 38.53 75.53
9 Tyler Brooks 41.82 69.6
10 Nigel Price 42.43 68.58
11 Nizayah Carter 43.33 67.16
12 James Ballentine Hilgrove HS 46.92 62.03
13 Joseph Avila A/L 49.78 58.46
14 Remington White 49.98 58.22
15 Trenton Elliot Upson-Lee HS 50.05 58.15
16 Jodi Calhoun Perry HS 50.43 57.7
17 Kailey Wright Upson-Lee HS 50.65 57.46
18 Micah Raley 50.73 57.36
19 Keriann Holt Henry County HS 50.88 57.19
20 Jayden Randall Georgia Orienteering Club 51.3 56.73
21 Joshua Givens At Large 52.13 55.82
22 Luley Fonguin At Large 52.9 55.01
23 Jissett Arroyo GAOC 53.45 54.45
24 Joanna Price 56.77 51.27
25 Abbie Spears Perry HS 56.8 51.24
26 Nate Craddock Perry HS 58.08 50.1
27 Bart Busby GAOC 60.2 48.34
28 Arjun Patel Union Grove HS 60.48 48.12
29 Harry Evans Boy Scouts 67.45 43.15
30 Joshua Cromer Upson-Lee HS 71.28 40.83
31 Susan Witham 77.53 37.54
32 Jonathan Bryan Upson-Lee HS 80.2 36.29
33 Christina Barber GAOC 81.2 35.84
34 Chris Hope Upson-Lee HS 82.43 35.3
35 Elizabeth Vogh OAL 93.92 30.99
36 Abby Vogh GAOC 93.95 30.98
37 Morgan Mcleod Perry HS 114.07 25.51