Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Gold Branch - 2018-11-03 Calculation Date: 2019-02-03

DateMeetTotal Starts
2019-02-02 Don Carter 90
2018-12-16 Moore's Bridge 66
2018-12-08 Red Top State Park 17
2018-12-02 Island Ford 97
2018-11-18 FDR State Park 62
2018-11-10 Hard Labor Creek 26
2018-11-03 Gold Branch 78
  Red10
  Green13
  Brown6
  Orange26
  Yellow20
  Sprint3
2018-10-14 Hard Labor Creek 33
2018-09-30 Dauset Trails 91
2018-09-22 Fort Yargo 69
2018-09-16 Sweetwater 85
2018-09-09 Don Carter 72
2018-04-14 Chattahoochee Bend 67
2018-03-18 Red Top Day 2 100
2018-03-17 Red Top Day 1 65
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23

Back

Home

Red - top Splits 414
Length = 5.3, Climb = , Controls = 15, CGV = 6373.221
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Chris Randall Georgia Orienteering Club 59.02 107.99
2 George Grindley 63.37 100.58
3 Brendan Schirm 73.32 86.93
4 Piaras De Cleir 74.85 85.15
5 Geoff Work Georgia Orienteering Club 75.92 83.95
6 Geoffrey Lyman 85.45 74.58
7 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 85.98 74.12
8 Thomas Schafer 116.88 54.53
9 Mark Sessoms Georgia Orienteering Club 123.35 51.67
10 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 144.45 44.12
Green - top Splits 414
Length = 4.2, Climb = , Controls = 13, CGV = 6097.237
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Jacob Gallichio 52.5 116.14
2 Mason Blum 56.43 108.04
3 Zachary Derrow 70.17 86.9
4 Francisco Combes 79.07 77.12
5 Peyton Valencia 82.7 73.73
6 Frank Alena Georgia Orienteering Club 85.97 70.93
7 Avery Parker 104.67 58.25
8 Jac Clifton Georgia Orienteering Club 106.72 57.13
9 Mike Dickinson 109.07 55.9
10 Jacob Williams 117.18 52.03
11 Corey Tarn 117.2 52.02
12 Bob Frost 118.13 51.61
13 John Chambers Georgia Orienteering Club 123.37 49.42
Brown - top Splits 414
Length = 3.2, Climb = , Controls = 11, CGV = 5772.925
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mary Smith 64.82 89.07
2 Eslen Trumble 70.27 82.16
3 Alivean Weaver 92.22 62.6
4 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 117.83 48.99
5 George Wood Georgia Orienteering Club 157.6 36.63
6 Cindy Louderback 205.02 28.16
Orange - top Splits 414
Length = 3.2, Climb = , Controls = 14, CGV = 4028.421
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Joel Williams 51.85 77.69
2 Connor Light 60.57 66.51
3 Zach Sprenkle 61.07 65.97
4 Ethan Fowler 65.87 61.16
5 James Griffin2 66.53 60.55
6 Carter McDonald 67.55 59.64
7 James Griffin 67.88 59.34
8 Fabian Nguyen 68.78 58.57
9 Kiera-Grace Belanger Hilgrove HS 68.97 58.41
10 Alex Becker 69.23 58.19
11 Elena Mortensen Hilgrove HS 70.53 57.11
12 Tristan Campbell 70.67 57.01
13 Luke Ballentine 71.8 56.11
14 Kylie Ingram 74.13 54.34
15 Kevin Peoples 76.48 52.67
16 Matheus Lago 79.1 50.93
17 Nadia Daraseng 79.42 50.73
18 Riley Williams 79.78 50.49
19 Gisselle Miranda 83.35 48.33
20 Joseph Prinzi GAOC 84.92 47.44
21 Ethan Mckinster 87.32 46.14
22 Steve Martelly 93.73 42.98
23 Jaden Booker 95.53 42.17
24 Austin Krusemark 103.45 38.94
25 John Meyers 107.58 37.44
26 Matthew Downes Allatoona HS 117.42 34.31
Yellow - top Splits 414
Length = 2.4, Climb = , Controls = 13, CGV = 2709.833
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Joshua Lopes 23.02 117.73
2 James Ballentine Hilgrove HS 29.08 93.17
3 Ross Legere 36.1 75.06
4 Jayden Randall Georgia Orienteering Club 36.35 74.55
5 Fritz Ortiz 38.03 71.25
6 Nigel Price 43.5 62.3
7 Ethan French 45.32 59.8
8 Joanna Price 45.37 59.73
9 Joseph Avila 45.72 59.27
10 Preston Diller 49.1 55.19
11 Fritz Ortiz-Lugo Hillgrove HS 55.32 48.99
12 Toai Dong 57.9 46.8
13 Musical Hot Dogs 61.27 44.23
14 Robert Goldberg 62.58 43.3
15 Wes Sosnin 76.7 35.33
16 Mackenzie Brock 79.45 34.11
17 Keyana Fields 79.55 34.06
18 Eric Flamm 79.58 34.05
19 Pam Shroyer Georgia Orienteering Club 87.78 30.87
20 Thomas Johnson 107.87 25.12
Sprint - top Splits 414
Length = 2.4, Climb = , Controls = 13, CGV = 2308.949
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Lucas Schultz 33.4 69.13
2 Dylan Blum 33.53 68.86
3 Joshua Lopes 34.62 66.7