Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

FDR State Park - 2018-11-18 Calculation Date: 2019-02-03

DateMeetTotal Starts
2019-02-02 Don Carter 90
2018-12-16 Moore's Bridge 66
2018-12-08 Red Top State Park 17
2018-12-02 Island Ford 97
2018-11-18 FDR State Park 62
  Red5
  Green7
  Brown10
  Orange15
  Yellow21
  Sprint4
2018-11-10 Hard Labor Creek 26
2018-11-03 Gold Branch 78
2018-10-14 Hard Labor Creek 33
2018-09-30 Dauset Trails 91
2018-09-22 Fort Yargo 69
2018-09-16 Sweetwater 85
2018-09-09 Don Carter 72
2018-04-14 Chattahoochee Bend 67
2018-03-18 Red Top Day 2 100
2018-03-17 Red Top Day 1 65
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23

Back

Home

Red - top Splits 431
Length = 7.7, Climb = , Controls = 13, CGV = 8831.725
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Harold Jarquin 91.3 96.73
2 Richard Booth 91.45 96.57
3 Chris Randall Georgia Orienteering Club 94.23 93.72
4 Geoff Work Georgia Orienteering Club 98.17 89.97
5 Brendan Schirm 118.35 74.62
Green - top Splits 431
Length = 5.4, Climb = , Controls = 11, CGV = 8663.933
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 64.42 134.5
2 Lisa Randall Georgia Orienteering Club 94.48 91.7
3 Peyton Valencia 96.78 89.52
4 Steve Houghton Georgia Orienteering Club 106.3 81.5
5 Frank Alena Georgia Orienteering Club 125.97 68.78
6 Daniel A Bond VOC 151.37 57.24
7 Brian Wright Georgia Orienteering Club 172.17 50.32
Brown - top Splits 431
Length = 4.3, Climb = , Controls = 9, CGV = 6704.737
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Anderson Ribas GAOC 68.95 97.24
2 Caitlyn Charles 73.27 91.51
3 Tristan Campbell 81.08 82.69
4 Jac Clifton Georgia Orienteering Club 87.88 76.29
5 Jason Rodriguez 88.83 75.48
6 Jennifer Harnage 96.9 69.19
7 Cody Geromette Lee County HS 104.93 63.9
8 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 110.52 60.67
9 Dustin Boos Lee County HS 128.78 52.06
10 Angelina Vargas 152.33 44.01
Orange - top Splits 431
Length = 4.9, Climb = , Controls = 9, CGV = 5903.195
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Travis Johnson 55.77 105.86
2 Frederick Godby 65.47 90.17
3 Ethan Guin 65.97 89.49
4 Kevon Benton 66.08 89.33
5 Zachary Derrow 76.3 77.37
6 Carter McDonald 99.97 59.05
7 Connor Light 106.55 55.4
8 Elena Mortensen Hilgrove HS 109.7 53.81
9 Kiera-Grace Belanger Hilgrove HS 109.8 53.76
10 Eslen Trumble 110.35 53.5
11 Jaden Booker 110.63 53.36
12 Alex Becker 110.78 53.29
13 Kevin Peoples 123.33 47.86
14 Chris Hope Upson-Lee HS 127.68 46.23
15 Joseph Prinzi GAOC 138.6 42.59
Yellow - top Splits 431
Length = 3.2, Climb = , Controls = 10, CGV = 3511.439
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mikal Moreland 30.05 116.85
2 Navarre Kemp Veterans HS 33.45 104.98
3 Amari Cooper 34.43 101.98
4 Anthony Bill Vetrans HS 38.35 91.56
5 Aleksander Feeney 41.95 83.71
6 Jayden Randall Georgia Orienteering Club 49.12 71.49
7 Lucas Schultz 49.52 70.91
8 Madison Botkin Veterans HS 50.75 69.19
9 Haleigh Harper Upson-Lee HS 59.82 58.7
10 Nizayah Carter 63.23 55.53
11 David Self Upson-Lee HS 67.48 52.03
12 Keyana Fields 69.05 50.85
13 Jason Vincent Sandy Creek HS 69.28 50.68
14 Elliott Ewen Sandy Creek HS 72.93 48.15
15 Laura Dufresne Hillgrove HS 75.53 46.49
16 William Lawton Sandy Creek HS 77.55 45.28
17 Lee Miller Georgia Orienteering Club 86.65 40.52
18 Tahj Searcy Upson-Lee HS 91.05 38.57
19 Kaylin Rogers Upson-Lee HS 116.07 30.25
20 Christina Barber GAOC 129.57 27.1
21 Gavin McDonald 130.82 26.84
Sprint - top Splits 431
Length = 3.2, Climb = , Controls = 10, CGV = 2987.971
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Dylan Blum 38.52 77.58
2 Dexter Cahill Hillgrove HS 50.25 59.46
3 Yonnas Alemu 52.63 56.77
4 Austin Krusemark 56.6 52.79