Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Moore's Bridge - 2018-12-16 Calculation Date: 2019-02-03

DateMeetTotal Starts
2019-02-02 Don Carter 90
2018-12-16 Moore's Bridge 66
  Red9
  Green16
  Brown11
  Orange13
  Yellow13
  Sprint4
2018-12-08 Red Top State Park 17
2018-12-02 Island Ford 97
2018-11-18 FDR State Park 62
2018-11-10 Hard Labor Creek 26
2018-11-03 Gold Branch 78
2018-10-14 Hard Labor Creek 33
2018-09-30 Dauset Trails 91
2018-09-22 Fort Yargo 69
2018-09-16 Sweetwater 85
2018-09-09 Don Carter 72
2018-04-14 Chattahoochee Bend 67
2018-03-18 Red Top Day 2 100
2018-03-17 Red Top Day 1 65
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23

Back

Home

Red - top Splits 477
Length = 6.2, Climb = , Controls = 14, CGV = 6549.668
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Daniel Coombs GAOC 66.78 98.07
2 Patrick Smith Jr. 69.63 94.06
3 Harold Jarquin 69.9 93.7
4 Richard Booth 72.47 90.38
5 Brendan Schirm 75.5 86.75
6 Jadie Smith A/L 76.95 85.12
7 Lisa Randall Georgia Orienteering Club 79.15 82.75
8 John Chambers Georgia Orienteering Club 128.9 50.81
9 Andres Bravo OAL 144.62 45.29
Green - top Splits 477
Length = 5.2, Climb = , Controls = 11, CGV = 6605.848
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Peyton Valencia 61.03 108.23
2 Chris Randall Georgia Orienteering Club 65.65 100.62
3 Jeremy Lutz 66.73 98.99
4 Joey Ciza VOC 69.85 94.57
5 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 70.33 93.92
6 Piaras de Cleir Georgia Orienteering Club 72.73 90.82
7 Mason Blum 73.33 90.08
8 Brendan Schirm 76.55 86.29
9 Andrea Berger Georgia Orienteering Club 79.48 83.11
10 Frank Alena Georgia Orienteering Club 79.98 82.59
11 Ronald Hojnowski 80.9 81.65
12 Tristan Campbell 84.22 78.44
13 Bob Frost 90.07 73.34
14 Caitlyn Charles 92.8 71.18
15 Rick Shane Georgia Orienteering Club 110.32 59.88
16 Jason Rodriguez 132.98 49.67
Brown - top Splits 477
Length = 4.1, Climb = , Controls = 9, CGV = 6419.886
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Harold Jarquin 43.08 149.01
2 Patrick Smith Jr. 44.18 145.3
3 Richard Booth 44.28 144.97
4 Phillip Harrington 55.15 116.41
5 Caitlyn Charles 73.75 87.05
6 Jennifer Harnage 85.43 75.14
7 Eslen Trumble 92.12 69.69
8 Mary Smith 93.83 68.42
9 Vinton Wolfe Georgia Orienteering Club 122.55 52.39
10 Angelina Vargas 126.33 50.82
11 Marty Lavine Georgia Orienteering Club 182.98 35.08
Orange - top Splits 477
Length = 5.1, Climb = , Controls = 10, CGV = 6389.322
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Travis Johnson 56.82 112.46
2 Phillip Harrington 64.1 99.68
3 Kevon Benton 65.05 98.22
4 Bridgar Chandler 67.52 94.63
5 Frederick Godby 67.85 94.17
6 Kionee Campbell 72.82 87.75
7 Joel Williams 84.0 76.06
8 James Griffin 91.58 69.77
9 Bailey Whitworth Hilgrove HS 111.67 57.22
10 Rebekah Jenkins 116.65 54.77
11 Fritz Ortiz-Lugo Hillgrove HS 116.85 54.68
12 Alex Becker 148.57 43.01
13 Alex Young GAOC 168.2 37.99
Yellow - top Splits 477
Length = 3.1, Climb = , Controls = 9, CGV = 3536.638
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Kionee Campbell 27.8 127.22
2 Conner Malone 29.05 121.74
3 Travis Johnson 29.97 118.02
4 Mikal Moreland 36.2 97.7
5 Bridgar Chandler 38.72 91.35
6 Amari Cooper 42.03 84.14
7 Lucas Schultz 49.3 71.74
8 Nizayah Carter 72.87 48.54
9 Bob Goldberg 73.27 48.27
10 John Meyers 79.22 44.65
11 Gavin McDonald 96.95 36.48
12 Christina Barber GAOC 108.12 32.71
13 Carter Holcombe 110.42 32.03
Sprint - top Splits 477
Length = 3.1, Climb = , Controls = 9, CGV = 3755.395
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Frederick Godby 32.55 115.37
2 Kevon Benton 33.3 112.77
3 Jeremy Lutz 45.8 82.0
4 Rebekah Jenkins 55.6 67.54