Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Joe Kurz - 2019-03-10 Calculation Date: 2020-03-08

DateMeetTotal Starts
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80
2020-02-16 Palisades West CRNRA 83
2020-02-09 Bert Adams 138
2020-02-01 Don Carter 63
2019-12-15 Moore's Bridge 73
2019-12-07 Mistletoe State Park 32
2019-12-01 Gold Branch 44
2019-11-17 Sweetwater 126
2019-11-09 Lake Brantley 24
2019-11-03 Red Top State Park 79
2019-10-20 Dauset Trails 53
2019-10-13 Chattahoochee Bend 67
2019-10-06 Hard Labor Creek 67
2019-09-29 Red Top State Park 135
2019-09-22 Don Carter 64
2019-09-15 McIntosh Reserve 20
2019-05-04 Tugaloo 31
2019-04-07 Chattahoochee Bend 45
2019-03-31 West Palisades 57
2019-03-24 Sweetwater 72
2019-03-17 Moore's Bridge 43
2019-03-10 Joe Kurz 60
  Red11
  Green4
  Brown13
  Orange20
  Yellow9
  Sprint3

Back

Home

Red - top Splits 529
Length = 6.4, Climb = , Controls = 12, CGV = 6431.832
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Charlie Bleau Georgia Orienteering Club 61.63 104.36
2 Chris Randall Georgia Orienteering Club 65.35 98.42
3 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 67.82 94.84
4 Geoff Work Georgia Orienteering Club 72.8 88.35
5 Harold Jarquin 74.72 86.08
6 Richard Booth 80.08 80.31
7 Phillip Harrington 86.55 74.31
8 John Chambers Georgia Orienteering Club 110.45 58.23
9 Lisa Randall Georgia Orienteering Club 123.83 51.94
10 Joey Ciza VOC 146.8 43.81
11 Cindy Louderback 147.15 43.71
Green - top Splits 529
Length = 5.4, Climb = , Controls = 11, CGV = 5574.895
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Sam Smith Georgia Orienteering Club 59.02 94.46
2 Caitlyn Charles 62.2 89.63
3 Rick Shane Georgia Orienteering Club 82.42 67.64
4 John Gavel Georgia Orienteering Club 140.72 39.62
Brown - top Splits 529
Length = 4.3, Climb = , Controls = 11, CGV = 5753.932
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Travis Johnson 48.88 117.71
2 Ethan Guin 54.6 105.38
3 Frederick Godby McDonough HS 57.87 99.43
4 Bridgar Chandler 63.17 91.09
5 Patrick Smith Jr. 67.75 84.93
6 Angelina Vargas McDonough HS 70.3 81.85
7 Kevon Benton McDonough HS 70.63 81.46
8 Chun Bleau Georgia Orienteering Club 98.93 58.16
9 Rebekah Jenkins 100.87 57.04
10 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 101.42 56.74
11 Vinton Wolfe Georgia Orienteering Club 105.85 54.36
12 Elena Mortensen Hilgrove HS 132.02 43.58
13 Marty Lavine Georgia Orienteering Club 139.95 41.11
Orange - top Splits 529
Length = 5.2, Climb = , Controls = 13, CGV = 4682.677
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Richard Booth 42.62 109.88
2 Harold Jarquin 46.72 100.24
3 Frederick Godby McDonough HS 49.02 95.53
4 Travis Johnson 51.45 91.01
5 Mikal Moreland 57.03 82.1
6 Conner Malone 58.98 79.39
7 Navarre Kemp Veterans HS 60.27 77.7
8 Kevon Benton McDonough HS 60.52 77.38
9 Bridger Chandler McDonough HS 70.32 66.59
10 Adravion Parks Upson-Lee HS 79.57 58.85
11 Amari Cooper 79.63 58.8
12 Ethan Guin 81.05 57.78
13 Ryleigh Cathcart Upson-Lee HS 83.45 56.11
14 Angelina Vargas McDonough HS 85.27 54.92
15 Logan Driggers Upson-Lee HS 89.0 52.61
16 Rebekah Jenkins 110.98 42.19
17 Carl Hamer VetHS 118.75 39.43
18 Adam Kotlarski Veterans HS 119.5 39.19
19 Nizayah Carter 123.43 37.94
20 Hilary Nickerson Alpha K9 172.0 27.22
Yellow - top Splits 529
Length = 3.8, Climb = , Controls = 11, CGV = 3447.489
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mikal Moreland 25.73 133.97
2 Navarre Kemp Veterans HS 27.42 125.74
3 Conner Malone 32.82 105.05
4 Adam Kotlarski Veterans HS 41.78 82.51
5 Nizayah Carter 43.65 78.98
6 Amari Cooper 60.58 56.9
7 Kaylin Rogers Upson-Lee HS 80.33 42.91
8 David Self Upson-Lee HS 103.12 33.43
9 Jonathan Bryan Upson-Lee HS 106.73 32.3
Sprint - top Splits 529
Length = 3.8, Climb = , Controls = 11, CGV = 3857.664
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Caitlyn Charles 31.63 121.95
2 Phillip Harrington 35.45 108.82
3 Carl Hamer VetHS 40.53 95.17