Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Moore's Bridge - 2019-03-17 Calculation Date: 2020-03-08

DateMeetTotal Starts
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80
2020-02-16 Palisades West CRNRA 83
2020-02-09 Bert Adams 138
2020-02-01 Don Carter 63
2019-12-15 Moore's Bridge 73
2019-12-07 Mistletoe State Park 32
2019-12-01 Gold Branch 44
2019-11-17 Sweetwater 126
2019-11-09 Lake Brantley 24
2019-11-03 Red Top State Park 79
2019-10-20 Dauset Trails 53
2019-10-13 Chattahoochee Bend 67
2019-10-06 Hard Labor Creek 67
2019-09-29 Red Top State Park 135
2019-09-22 Don Carter 64
2019-09-15 McIntosh Reserve 20
2019-05-04 Tugaloo 31
2019-04-07 Chattahoochee Bend 45
2019-03-31 West Palisades 57
2019-03-24 Sweetwater 72
2019-03-17 Moore's Bridge 43
  Red6
  Green8
  Brown8
  Orange12
  Yellow6
  Sprint3
2019-03-10 Joe Kurz 60

Back

Home

Red - top Splits 533
Length = 7.5, Climb = , Controls = 14, CGV = 8374.248
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Patrick Smith Jr. 80.38 104.18
2 Richard Booth 85.35 98.12
3 Harold Jarquin 99.85 83.87
4 Geoff Work Georgia Orienteering Club 106.13 78.9
5 Geoffrey Lyman GAOC 120.48 69.51
6 Andrea Lyman At Large / No Club / Not Listed 121.83 68.74
Green - top Splits 533
Length = 6.1, Climb = , Controls = 12, CGV = 6700.292
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 67.23 99.66
2 Caitlyn Charles 74.52 89.92
3 Ron Hojnowski Hillgrove HS 74.85 89.52
4 Frank Alena Georgia Orienteering Club 81.78 81.93
5 Gideon Hollander At Large / No Club 85.93 77.97
6 Joel Williams UWG 86.83 77.16
7 Daniel A Bond Vulcan Orienteering Club 132.3 50.64
8 John Gavel Georgia Orienteering Club 146.17 45.84
Brown - top Splits 533
Length = 4.3, Climb = , Controls = 12, CGV = 5908.651
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Richard Adams GAOC 76.75 76.99
2 Rick Shane Georgia Orienteering Club 85.2 69.35
3 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 91.12 64.85
4 Connor Light 96.82 61.03
5 Chun Bleau Georgia Orienteering Club 98.43 60.03
6 Les Hollingsworth Georgia Orienteering Club 108.8 54.31
7 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 109.15 54.13
8 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 150.08 39.37
Orange - top Splits 533
Length = 4.7, Climb = , Controls = 12, CGV = 6144.343
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Ethan Guin 63.85 96.23
2 Mikal Moreland 66.85 91.91
3 Travis Johnson 69.4 88.54
4 Conner Malone 74.13 82.88
5 Kevon Benton McDonough HS 76.22 80.62
6 Bridgar Chandler 77.35 79.44
7 Nizayah Carter 107.47 57.17
8 Rebekah Jenkins 108.78 56.48
9 Carter McDonald 113.25 54.25
10 Amari Cooper 124.7 49.27
11 Marcus Morales 194.92 31.52
12 Mya Morales Hillgrove HS 195.65 31.4
Yellow - top Splits 533
Length = 3.6, Climb = , Controls = 11, CGV = 4219.046
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Conner Malone 34.0 124.09
2 Mikal Moreland 37.03 113.93
3 Nizayah Carter 54.5 77.41
4 Amari Cooper 64.42 65.5
5 Gavin McDonald 110.68 38.12
6 Lee Miller Georgia Orienteering Club 134.15 31.45
Sprint - top Splits 533
Length = 3.6, Climb = , Controls = 11, CGV = 5210.111
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Harold Jarquin 33.05 157.64
2 Caitlyn Charles 38.73 134.51
3 Richard Booth 70.88 73.5