Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

West Palisades - 2019-03-31 Calculation Date: 2020-03-08

DateMeetTotal Starts
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80
2020-02-16 Palisades West CRNRA 83
2020-02-09 Bert Adams 138
2020-02-01 Don Carter 63
2019-12-15 Moore's Bridge 73
2019-12-07 Mistletoe State Park 32
2019-12-01 Gold Branch 44
2019-11-17 Sweetwater 126
2019-11-09 Lake Brantley 24
2019-11-03 Red Top State Park 79
2019-10-20 Dauset Trails 53
2019-10-13 Chattahoochee Bend 67
2019-10-06 Hard Labor Creek 67
2019-09-29 Red Top State Park 135
2019-09-22 Don Carter 64
2019-09-15 McIntosh Reserve 20
2019-05-04 Tugaloo 31
2019-04-07 Chattahoochee Bend 45
2019-03-31 West Palisades 57
  Red10
  Green10
  Brown18
  Orange12
  Yellow7
2019-03-24 Sweetwater 72
2019-03-17 Moore's Bridge 43
2019-03-10 Joe Kurz 60

Back

Home

Red - top Splits 556
Length = 5.3, Climb = , Controls = 18, CGV = 5256.857
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Austin Fowler GAOC 46.48 113.09
2 Harold Jarquin 53.92 97.5
3 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 57.1 92.06
4 Phillip Harrington 59.13 88.9
5 Charlie Bleau Georgia Orienteering Club 60.2 87.32
6 Christiane Fletcher Georgia Orienteering Club 71.22 73.81
7 Richard Booth 74.28 70.77
8 Kevin Rowley Georgia Orienteering Club 93.42 56.27
9 John Chambers Georgia Orienteering Club 94.97 55.35
10 Eddie Lent Georgia Orienteering Club 108.93 48.26
Green - top Splits 556
Length = 4.3, Climb = , Controls = 16, CGV = 5889.04
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Patrick Smith Jr. 54.98 107.11
2 Anderson Ribas GAOC 55.22 106.65
3 Sam Smith Georgia Orienteering Club 55.88 105.38
4 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 59.25 99.39
5 Andrea Berger Georgia Orienteering Club 62.37 94.43
6 Geoffrey Lyman GAOC 62.9 93.63
7 Frank Alena Georgia Orienteering Club 69.48 84.75
8 Caitlyn Charles 78.43 75.08
9 Rick Shane Georgia Orienteering Club 81.55 72.21
10 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 105.8 55.66
Brown - top Splits 556
Length = 3.1, Climb = , Controls = 11, CGV = 3874.016
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Harold Jarquin 27.77 139.52
2 Frederick Godby McDonough HS 30.3 127.86
3 Phillip Harrington 30.77 125.92
4 Travis Johnson 31.58 122.66
5 Kevon Benton McDonough HS 34.92 110.95
6 Tabea Lent Georgia Orienteering Club 35.72 108.47
7 Angelina Vargas McDonough HS 48.22 80.35
8 Doug Palmer 53.08 72.98
9 Carter McDonald 54.55 71.02
10 Rebekah Jenkins 56.22 68.91
11 Andrew Mclemore 61.97 62.52
12 Scott Butchovitz Georgia Orienteering Club 61.98 62.5
13 Ethan Guin 62.2 62.28
14 Chun Bleau Georgia Orienteering Club 70.93 54.61
15 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 72.15 53.69
16 Jaden Booker 75.52 51.3
17 Ron Hojnowski Hillgrove HS 75.93 51.02
18 Thomas Fletcher 102.37 37.84
Orange - top Splits 556
Length = 3.2, Climb = , Controls = 12, CGV = 2921.536
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mikal Moreland 31.6 92.45
2 Conner Malone 32.95 88.67
3 Frederick Godby McDonough HS 35.7 81.84
4 Kevon Benton McDonough HS 37.3 78.33
5 Travis Johnson 37.78 77.32
6 Nizayah Carter 43.63 66.96
7 James Griffin Hillgrove HS 50.93 57.36
8 Angelina Vargas McDonough HS 51.52 56.71
9 Rebekah Jenkins 52.08 56.09
10 Ethan Guin 69.65 41.95
11 Ronald Hojnowski Hillgrove HS 75.93 38.48
12 Sophia Rhoads Georgia Orienteering Club 92.87 31.46
Yellow - top Splits 556
Length = 2.2, Climb = , Controls = 13, CGV = 3229.724
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mikal Moreland 23.3 138.61
2 Conner Malone 25.15 128.42
3 Amari Cooper 26.85 120.29
4 Nizayah Carter 59.95 53.87
5 Goldberg family 65.63 49.21
6 Amari Cooper 77.7 41.57
7 John Gavel Georgia Orienteering Club 93.78 34.44