Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Dauset Trails - 2019-10-20 Calculation Date: 2020-03-08

DateMeetTotal Starts
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80
2020-02-16 Palisades West CRNRA 83
2020-02-09 Bert Adams 138
2020-02-01 Don Carter 63
2019-12-15 Moore's Bridge 73
2019-12-07 Mistletoe State Park 32
2019-12-01 Gold Branch 44
2019-11-17 Sweetwater 126
2019-11-09 Lake Brantley 24
2019-11-03 Red Top State Park 79
2019-10-20 Dauset Trails 53
  Red3
  Green7
  Brown7
  Orange16
  Yellow17
  Sprint3
2019-10-13 Chattahoochee Bend 67
2019-10-06 Hard Labor Creek 67
2019-09-29 Red Top State Park 135
2019-09-22 Don Carter 64
2019-09-15 McIntosh Reserve 20
2019-05-04 Tugaloo 31
2019-04-07 Chattahoochee Bend 45
2019-03-31 West Palisades 57
2019-03-24 Sweetwater 72
2019-03-17 Moore's Bridge 43
2019-03-10 Joe Kurz 60

Back

Home

Red - top Splits 622
Length = 6.9, Climb = , Controls = 16, CGV = 6977.561
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 76.32 91.43
2 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 79.02 88.3
3 Geoff Work Georgia Orienteering Club 91.7 76.09
Green - top Splits 622
Length = 6.0, Climb = , Controls = 16, CGV = 6439.706
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 James Griffin Hillgrove HS 71.48 90.09
2 Peyton Valencia Hillgrove HS 72.92 88.32
3 Ronald Hojnowski Hillgrove HS 79.8 80.7
4 Connor Light 85.5 75.32
5 Jason Rodriguez Hillgrove HS 89.53 71.93
6 Tristan Campbell Hillgrove HS 92.82 69.38
7 Tristan Smith 99.45 64.75
Brown - top Splits 622
Length = 4.7, Climb = , Controls = 11, CGV = 5543.581
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mary Smith Hillgrove HS 63.6 87.16
2 Eslen Trumble Hillgrove HS 69.07 80.26
3 Tyler Thoreson At Large / No Club / Not Liste 78.13 70.95
4 Les Hollingsworth Georgia Orienteering Club 89.2 62.15
5 Vinton Wolfe Georgia Orienteering Club 118.4 46.82
6 Andre Longaray 135.23 40.99
7 Mark Lieberman GAOC 190.25 29.14
Orange - top Splits 622
Length = 4.9, Climb = , Controls = 13, CGV = 4917.91
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Luke Ballentine Hillgrove HS 53.72 91.55
2 Alexis Gabriel Hillgrove HS 71.47 68.81
3 Paul Southerland 71.92 68.38
4 Toai Dong 72.47 67.86
5 Fabian Nguyen 73.95 66.5
6 Lleyton Ray 81.82 60.11
7 Alex Becker 81.87 60.07
8 Carter McDonald 85.12 57.78
9 Mya Morales Hillgrove HS 87.33 56.31
10 Lucas Schultz Hillgrove HS 97.0 50.7
11 Tristan Smith 108.05 45.52
12 Kiera Belanger Hillgrove HS 114.65 42.89
13 Graycee Russell Vetrans HS 126.95 38.74
14 Madison Botkin Veterans HS 160.15 30.71
15 Jade Voigt VetHS 162.88 30.19
16 Lighfoot Shirley Velasguez MCJROTC HHS 174.68 28.15
Yellow - top Splits 622
Length = 2.7, Climb = , Controls = 12, CGV = 4888.705
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Parker Kramer 50.4 97.0
2 Wade Kramer HCHS 56.42 86.65
3 Lonnie Smith GAOC 58.15 84.07
4 Wayne Legg At Large 60.23 81.16
5 Davis Mathis Hillgrove HS 69.13 70.71
6 Brandon Nguyen Hillgrove HS 71.0 68.86
7 Alexis De La Calleja 71.12 68.74
8 Janelle Gabriel GAOC 74.4 65.71
9 Adam Kotlarski Veterans HS 76.67 63.77
10 Susan&Glenn Witham GAOC 83.5 58.55
11 Bethany Dove 88.35 55.33
12 Destiny Whitfield GAOC 133.65 36.58
13 Keyanna Sampler 135.1 36.19
14 Taniya Short 152.53 32.05
15 Morgan Jones Hillgrove HS 153.63 31.82
16 Self Scott Singleton MCJROTC HHS 188.4 25.95
17 Larry Jamar Chandler MCJROTC HHS 189.02 25.86
Sprint - top Splits 622
Length = 2.7, Climb = , Controls = 12, CGV = 3023.438
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Lleyton Ray 27.87 108.5
2 Alexis Gabriel Hillgrove HS 37.27 81.13
3 Michael Lipham Hillgrove HS 38.87 77.79