Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Gold Branch - 2019-12-01 Calculation Date: 2020-03-08

DateMeetTotal Starts
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80
2020-02-16 Palisades West CRNRA 83
2020-02-09 Bert Adams 138
2020-02-01 Don Carter 63
2019-12-15 Moore's Bridge 73
2019-12-07 Mistletoe State Park 32
2019-12-01 Gold Branch 44
  Green9
  Brown9
  Orange19
  Yellow7
2019-11-17 Sweetwater 126
2019-11-09 Lake Brantley 24
2019-11-03 Red Top State Park 79
2019-10-20 Dauset Trails 53
2019-10-13 Chattahoochee Bend 67
2019-10-06 Hard Labor Creek 67
2019-09-29 Red Top State Park 135
2019-09-22 Don Carter 64
2019-09-15 McIntosh Reserve 20
2019-05-04 Tugaloo 31
2019-04-07 Chattahoochee Bend 45
2019-03-31 West Palisades 57
2019-03-24 Sweetwater 72
2019-03-17 Moore's Bridge 43
2019-03-10 Joe Kurz 60

Back

Home

Green - top Splits 661
Length = 4.2, Climb = , Controls = 13, CGV = 6046.201
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 64.38 93.91
2 Avery Parker 73.03 82.79
3 Christiane Fletcher Georgia Orienteering Club 73.62 82.13
4 Walker Reid 93.55 64.63
5 Mathew Downes 100.6 60.1
6 Flippin Gem Group 149.95 40.32
7 Cindy Louderback 164.63 36.73
8 James Leatherwood 166.52 36.31
9 Jackson Crabtree 166.55 36.3
Brown - top Splits 661
Length = 3.2, Climb = , Controls = 11, CGV = 5946.945
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Piaras de Cleir Georgia Orienteering Club 52.25 113.82
2 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 75.92 78.34
3 Lleyton Ray 92.72 64.14
4 Toai Dong 93.02 63.93
5 Kylie Ingram 102.2 58.19
6 Jeffrey Lybarger 103.0 57.74
7 Thomas Fletcher 111.03 53.56
8 Rhiauna Rodriguez 130.57 45.55
9 James Minta 130.63 45.52
Orange - top Splits 661
Length = 3.1, Climb = , Controls = 14, CGV = 3339.379
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mikal Moreland 37.55 88.93
2 Amari Cooper 38.83 85.99
3 Jar-Quez Johnson 44.08 75.75
4 Randy Snook 46.15 72.36
5 Conner Malone 47.27 70.65
6 Steven Jarvis 55.38 60.3
7 Toai Dong 56.3 59.31
8 Alex Becker 57.72 57.86
9 Lleyton Ray 58.65 56.94
10 Nizayah Carter 59.13 56.47
11 Tanasya Francis 64.67 51.64
12 Per Bringle 66.17 50.47
13 Yohan Garcia 69.42 48.11
14 Jacob Plaskota 69.93 47.75
15 Riley Williams 91.63 36.44
16 Stephen Bergey 92.75 36.0
17 Tyler McBryde 96.52 34.6
18 Olivia Badger 96.63 34.56
19 Connor Heffron 109.15 30.59
Yellow - top Splits 661
Length = 2.4, Climb = , Controls = 13, CGV = 3422.064
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Arianna Lopez 42.58 80.36
2 Quinn Kurjewicz 57.12 59.91
3 Alexander Darrow 66.15 51.73
4 The Etowah Orienteers Group 66.18 51.71
5 Jordan Joseph 67.2 50.92
6 Justin Shoats 73.33 46.66
7 Anastasia Kearns 80.7 42.4