Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Don Carter - 2020-02-01 Calculation Date: 2020-03-08

DateMeetTotal Starts
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80
2020-02-16 Palisades West CRNRA 83
2020-02-09 Bert Adams 138
2020-02-01 Don Carter 63
  Red10
  Green13
  Brown9
  Orange16
  Yellow15
2019-12-15 Moore's Bridge 73
2019-12-07 Mistletoe State Park 32
2019-12-01 Gold Branch 44
2019-11-17 Sweetwater 126
2019-11-09 Lake Brantley 24
2019-11-03 Red Top State Park 79
2019-10-20 Dauset Trails 53
2019-10-13 Chattahoochee Bend 67
2019-10-06 Hard Labor Creek 67
2019-09-29 Red Top State Park 135
2019-09-22 Don Carter 64
2019-09-15 McIntosh Reserve 20
2019-05-04 Tugaloo 31
2019-04-07 Chattahoochee Bend 45
2019-03-31 West Palisades 57
2019-03-24 Sweetwater 72
2019-03-17 Moore's Bridge 43
2019-03-10 Joe Kurz 60

Back

Home

Red - top Splits 683
Length = 6.7, Climb = , Controls = 21, CGV = 6717.017
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Austin Fowler GAOC 50.95 131.84
2 Kevon Benton McDonHS 67.08 100.13
3 Chris Randall Georgia Orienteering Club 70.13 95.77
4 Mikal Moreland McDonHS 77.1 87.12
5 Frederick Godby McDonHS 82.83 81.09
6 Christiane Fletcher Georgia Orienteering Club 83.13 80.8
7 Richard Booth 84.05 79.92
8 Conner Malone McDonHS 85.42 78.64
9 Lisa Randall Georgia Orienteering Club 94.0 71.46
10 John Chambers Georgia Orienteering Club 155.8 43.11
Green - top Splits 683
Length = 5.3, Climb = , Controls = 17, CGV = 7178.423
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Fred Zendt GAOC 63.37 113.28
2 Andrea R Berger GAOC 66.18 108.46
3 Ballentine and Valencia Group Hillgrove HS 69.62 103.11
4 Anna Bringle GAOC 71.42 100.51
5 Tristan Campbell Hillgrove HS 74.12 96.85
6 Sam Smith Georgia Orienteering Club 77.98 92.05
7 Hillgrove High school Group Hillgrove HS 95.33 75.3
8 Angelina Vargas McDonHS 100.72 71.27
9 Gabriel & Harnage Group Hillgrove HS 101.88 70.46
10 Edwin Villatoro 108.8 65.98
11 Charlie Bleau GAOC 108.97 65.88
12 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 132.53 54.16
13 Fields and Smith Group Hillgrove HS 136.82 52.47
Brown - top Splits 683
Length = 4.4, Climb = , Controls = 17, CGV = 5284.847
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Bill Cheatum GAOC 49.0 107.85
2 Edwin Villatoro 51.75 102.12
3 Anna Bringle GAOC 51.95 101.73
4 Piaras de Cleir Georgia Orienteering Club 52.55 100.57
5 Steve Houghton Georgia Orienteering Club 61.45 86.0
6 Alex Becker HGHS 73.35 72.05
7 Dennis Cryor GAOC 74.73 70.72
8 Chun Bleau GAOC 88.55 59.68
9 Thomas Fletcher 105.22 50.23
Orange - top Splits 683
Length = 4.1, Climb = , Controls = 17, CGV = 3111.325
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Luke Ballentine 40.08 77.62
2 Randy Snook McDonHS 41.52 74.94
3 Bridger Chandler McDonough HS 42.25 73.64
4 Amari Cooper McDonHS 45.45 68.46
5 Nizayah Carter McDonHS 45.47 68.43
6 De La Calleja Group Hillgrove HS 49.28 63.13
7 Toai Dong 51.43 60.49
8 Steven Jarvis 53.35 58.32
9 HHS Group Hillgrove HS 53.55 58.1
10 Ethan Adams McDonHS 60.03 51.83
11 Davis Mathis Leyton Ray Group Hillgrove HS 60.4 51.51
12 Tashaun Hurt McDonough HS 61.6 50.51
13 Tanasya Francis 64.25 48.43
14 Anniah Nnaji 86.38 36.02
15 Rhoads Family Group GAOC 103.27 30.13
16 John Meyers Group GAOC 122.55 25.39
Yellow - top Splits 683
Length = 2.6, Climb = , Controls = 10, CGV = 2302.621
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Alexis De La Calleja 22.53 102.19
2 Tashaun Hurt McDonough HS 24.13 95.41
3 Davis Mathis Hillgrove HS 26.27 87.66
4 Isabell Donea HGHS 28.25 81.51
5 Cody Akers Hillgrove HS 28.65 80.37
6 Michael Lipham HGHS 29.07 79.22
7 Kaitlyn Gordon 37.73 61.02
8 Jayden Randall Georgia Orienteering Club 41.25 55.82
9 Quinn Kurjewicz 41.35 55.69
10 Lonnie Smith GAOC 62.18 37.03
11 Diana Desanto Hillgrove HS 68.13 33.8
12 Holcombe-Love Group GAOC 75.75 30.4
13 Rachel Bednarczyk A/L 78.47 29.35
14 Bronwen Kurjewicz 78.58 29.3
15 Gabriel Vargas McDonHS 84.0 27.41