Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Bert Adams - 2020-02-09 Calculation Date: 2020-03-08

DateMeetTotal Starts
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80
2020-02-16 Palisades West CRNRA 83
2020-02-09 Bert Adams 138
  Red7
  Green12
  Brown18
  Orange40
  Yellow34
  Sprint27
2020-02-01 Don Carter 63
2019-12-15 Moore's Bridge 73
2019-12-07 Mistletoe State Park 32
2019-12-01 Gold Branch 44
2019-11-17 Sweetwater 126
2019-11-09 Lake Brantley 24
2019-11-03 Red Top State Park 79
2019-10-20 Dauset Trails 53
2019-10-13 Chattahoochee Bend 67
2019-10-06 Hard Labor Creek 67
2019-09-29 Red Top State Park 135
2019-09-22 Don Carter 64
2019-09-15 McIntosh Reserve 20
2019-05-04 Tugaloo 31
2019-04-07 Chattahoochee Bend 45
2019-03-31 West Palisades 57
2019-03-24 Sweetwater 72
2019-03-17 Moore's Bridge 43
2019-03-10 Joe Kurz 60

Back

Home

Red - top Splits 691
Length = 5.8, Climb = , Controls = 12, CGV = 5675.665
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Austin J. Fowler GAOC 45.17 125.66
2 Tristan Smith 51.45 110.31
3 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 61.2 92.74
4 Kevon Benton McDonough HS 71.45 79.44
5 Charlie Bleau Georgia Orienteering Club 78.72 72.1
6 Geoff Work Georgia Orienteering Club 79.75 71.17
7 Tyler Sewell A/L 86.72 65.45
Green - top Splits 691
Length = 5.2, Climb = , Controls = 13, CGV = 5929.488
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Eslen Trumble Hillgrove HS 61.32 96.7
2 Piaras de Cleir Georgia Orienteering Club 61.73 96.05
3 Jennifer Harnage 62.9 94.27
4 Peyton Valencia Hillgrove HS 63.1 93.97
5 James Griffin Hillgrove HS 63.13 93.92
6 Sam Smith Georgia Orienteering Club 64.08 92.53
7 Andrea R Berger GAOC 69.58 85.21
8 Geoffrey Lyman GAOC 70.77 83.79
9 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 72.3 82.01
10 Rick Shane Georgia Orienteering Club 82.52 71.86
11 Mary Smith Hillgrove HS 85.97 68.97
12 Logan Driggers Upson-Lee HS 89.62 66.17
Brown - top Splits 691
Length = 4.5, Climb = , Controls = 12, CGV = 4910.222
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Austin J. Fowler GAOC 34.27 143.29
2 Frederick Godby McDonough HS 35.53 138.19
3 Richard Booth 36.0 136.4
4 Lleyton Ray 43.72 112.32
5 Tristan Campbell Hillgrove HS 50.3 97.62
6 Luke Ballentine Hillgrove HS 53.23 92.24
7 Mikal Moreland 54.17 90.65
8 Alexis Gabriel Hillgrove HS 66.0 74.4
9 Lucas Schultz Hillgrove HS 66.5 73.84
10 Jason Rodriguez Hillgrove HS 68.62 71.56
11 Toai Dong 69.05 71.11
12 Connor Light 70.87 69.29
13 Alex Becker 76.68 64.03
14 Angelina Vargas McDonough HS 89.2 55.05
15 Keyana Fields Hillgrove HS 98.37 49.92
16 Chun Bleau Georgia Orienteering Club 100.08 49.06
17 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 110.8 44.32
18 Patty and David Group 172.12 28.53
Orange - top Splits 691
Length = 4.5, Climb = , Controls = 12, CGV = 3388.572
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Amari Cooper 40.93 82.78
2 Ethan Adams 48.32 70.13
3 Conner Malone 48.4 70.01
4 Nizayah Carter 48.5 69.87
5 Alexis De La Calleja 50.43 67.19
6 Angel Aruna 51.92 65.27
7 Tanasya Francis 52.73 64.26
8 Carl Hamer VetHS 53.87 62.91
9 Amari Cooper 53.92 62.85
10 Mikal Moreland 53.97 62.79
11 Michael Lipham Hillgrove HS 55.95 60.56
12 Frederick Godby McDonough HS 56.13 60.37
13 Ethan Adams 56.13 60.37
14 Steven Jarvis 56.4 60.08
15 Bridger Chandler McDonough HS 56.47 60.01
16 Team Templin 59.3 57.14
17 Isabell Donea Hillgrove HS 60.62 55.9
18 Tashaun Hurt McDonough HS 60.62 55.9
19 Randy Snook 60.7 55.82
20 Aaron Nelson Warner Robins HS 62.33 54.36
21 Kaitlyn Gordon 64.97 52.16
22 Gregory Wiseman A/L 65.47 51.76
23 Richard Booth 67.2 50.43
24 Tanasya Francis 67.27 50.38
25 Davis Mathis Hillgrove HS 69.17 48.99
26 Cody Akers Hillgrove HS 71.28 47.54
27 Haleigh Harper Upson-Lee HS 82.38 41.13
28 Kevon Benton McDonough HS 85.08 39.83
29 Kaitlyn Gordon 85.13 39.8
30 Angel Aruna 87.33 38.8
31 Angelina Vargas McDonough HS 87.37 38.79
32 Derrick Powell Veterans HS 90.85 37.3
33 Adam Kotlarski Veterans HS 92.55 36.61
34 Jade Voigt VetHS 93.63 36.19
35 John Crickmar Lee County HS 98.3 34.47
36 Gaige Belk Lee County HS 98.37 34.45
37 Andrei Lee Lee County HS 98.42 34.43
38 Colin Gagnon 104.58 32.4
39 Warren Morris 108.27 31.3
40 Dillon Grant 109.25 31.02
Yellow - top Splits 691
Length = 2.6, Climb = , Controls = 11, CGV = 2055.628
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Peyton Valencia Hillgrove HS 17.72 116.03
2 Tashaun Hurt McDonough HS 22.43 91.63
3 Steven Jarvis 23.15 88.8
4 Joseph Avila A/L 25.32 81.2
5 Keyana Fields Hillgrove HS 25.7 79.99
6 Veterans High School Team #3 Group Veterans HS 26.17 78.56
7 Randall Farmer GAOC 32.42 63.41
8 Ryleigh Cathcart Upson-Lee HS 33.9 60.64
9 Veterans High School Team #4 Group Veterans HS 35.0 58.73
10 Cooper Bachtel BSA 36.65 56.09
11 Veterans High School Team #2 Group Veterans HS 38.27 53.72
12 BSA Troop 5506 A/L 39.98 51.41
13 Micha Raley A/L 40.57 50.67
14 Noah Templin 41.08 50.04
15 Gabriel Vargas McDonough HS 46.45 44.25
16 Veterans High School Team #5 Group Veterans HS 46.62 44.1
17 Kady Thiel Upson-Lee HS 47.1 43.64
18 Pequignots Group GAOC 48.85 42.08
19 Jamarius Washington Warner Robins HS 50.98 40.32
20 Jonathon Heise Warner Robins HS 54.67 37.6
21 John Gavel Georgia Orienteering Club 56.23 36.56
22 Holcombe-Love Group GAOC 59.53 34.53
23 Trenton Elliott Upson-Lee HS 59.8 34.38
24 Kamora Walker 59.97 34.28
25 Jessica Fick 61.42 33.47
26 Laniyah Dent Martin Luther King HS 61.5 33.42
27 DALVIN CEPEDA Warner Robins HS 64.3 31.97
28 Kiley Hill Warner Robins HS 66.75 30.8
29 ASHANTI SMITH Warner Robins HS 67.73 30.35
30 Andrew Hicks Martin Luther King HS 69.1 29.75
31 James Starling Warner Robins HS 73.17 28.1
32 Olivia Wright Northside HS (WR) 81.27 25.29
33 Javyn Lewis Warner Robins HS 82.5 24.92
34 TTown Group A/L 86.95 23.64
Sprint - top Splits 691
Length = 2.6, Climb = , Controls = 11, CGV = 1770.654
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Luke Ballentine Hillgrove HS 16.1 109.98
2 James Griffin Hillgrove HS 17.12 103.45
3 Jennifer Harnage 17.43 101.57
4 Michael Lipham Hillgrove HS 17.52 101.08
5 Lleyton Ray 18.78 94.27
6 Tristan Campbell Hillgrove HS 19.07 92.87
7 Jason Rodriguez Hillgrove HS 19.83 89.28
8 Mary Smith Hillgrove HS 20.88 84.79
9 Lucas Schultz Hillgrove HS 21.2 83.52
10 Toai Dong 21.7 81.6
11 Cyler Perkins Lee County HS 22.12 80.06
12 Dillon Grant 22.53 78.58
13 Alex Becker 22.62 78.29
14 Warren Morris 22.8 77.66
15 Burt Roberts Lee County HS 23.5 75.35
16 Davis Mathis Hillgrove HS 23.55 75.19
17 Isabell Donea Hillgrove HS 24.15 73.32
18 Gaige Belk Lee County HS 24.27 72.97
19 Andrei Lee Lee County HS 24.42 72.52
20 John Crickmar Lee County HS 24.68 71.73
21 Eslen Trumble Hillgrove HS 25.18 70.31
22 Dustin Boos Lee County HS 25.72 68.85
23 John Fair 25.75 68.76
24 Cody Akers Hillgrove HS 26.97 65.66
25 Colin Gagnon 27.7 63.92
26 Connor Light 28.77 61.55
27 Kursten Massey-Dutcher Lee County HS 30.35 58.34