Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Red Top State Park - Day 2 - 2020-03-01 Calculation Date: 2020-03-08

DateMeetTotal Starts
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
  Red15
  Green11
  Brown6
  Orange28
  Yellow18
  Sprint3
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80
2020-02-16 Palisades West CRNRA 83
2020-02-09 Bert Adams 138
2020-02-01 Don Carter 63
2019-12-15 Moore's Bridge 73
2019-12-07 Mistletoe State Park 32
2019-12-01 Gold Branch 44
2019-11-17 Sweetwater 126
2019-11-09 Lake Brantley 24
2019-11-03 Red Top State Park 79
2019-10-20 Dauset Trails 53
2019-10-13 Chattahoochee Bend 67
2019-10-06 Hard Labor Creek 67
2019-09-29 Red Top State Park 135
2019-09-22 Don Carter 64
2019-09-15 McIntosh Reserve 20
2019-05-04 Tugaloo 31
2019-04-07 Chattahoochee Bend 45
2019-03-31 West Palisades 57
2019-03-24 Sweetwater 72
2019-03-17 Moore's Bridge 43
2019-03-10 Joe Kurz 60

Back

Home

Red - top Splits 718
Length = 6.0, Climb = , Controls = 15, CGV = 6143.049
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Austin J. Fowler GAOC 51.83 118.52
2 Richard Booth 59.43 103.36
3 Frederick Godby McDonough HS 69.18 88.79
4 Kevon Benton McDonough HS 72.95 84.21
5 Tristan Smith 75.53 81.33
6 Geoff Work Georgia Orienteering Club 79.67 77.11
7 Joseph Ciza VOC 79.97 76.82
8 Shawn Vaughan At Large / No Club 80.9 75.93
9 Conner Malone 81.98 74.93
10 Peyton Valencia Hillgrove HS 97.43 63.05
11 Jim Hall A/L 119.32 51.49
12 Go Blue! Group GAOC 130.95 46.91
13 Daniel Bond VOC 133.0 46.19
14 Brian Wright Georgia Orienteering Club 141.35 43.46
15 Lucas Ziller A/L 151.78 40.47
Green - top Splits 718
Length = 5.0, Climb = , Controls = 11, CGV = 6436.245
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Piaras de Cleir Georgia Orienteering Club 57.13 112.65
2 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 62.03 103.75
3 Steve Houghton Georgia Orienteering Club 66.1 97.37
4 Anna Bringle Georgia Orienteering Club 70.33 91.51
5 Andi Berger GAOC 70.97 90.69
6 Angelina Vargas McDonough HS 86.47 74.44
7 Mary Smith Hillgrove HS 87.33 73.7
8 Eslen Trumble Hillgrove HS 88.65 72.6
9 Alex Becker 91.62 70.25
10 Rob Henderson GAOC 127.53 50.47
11 Alina Tuganova Vulcan Orienteering Club 145.8 44.14
Brown - top Splits 718
Length = 3.6, Climb = , Controls = 10, CGV = 4848.568
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Ian Miller Georgia Orienteering Club 60.2 80.54
2 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 60.85 79.68
3 Austin Buck Sequoyah HS 85.33 56.82
4 Rick Shane Georgia Orienteering Club 87.22 55.59
5 Will Bolyard Sequoyah HS 103.5 46.85
6 Patty and David Group 138.45 35.02
Orange - top Splits 718
Length = 4.0, Climb = , Controls = 13, CGV = 4078.374
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Randy Snook 44.37 91.92
2 Mikal Moreland 44.57 91.51
3 Bridger Chandler McDonough HS 46.65 87.42
4 Amari Cooper 49.17 82.95
5 Nizayah Carter 50.57 80.65
6 James Griffin Hillgrove HS 53.57 76.14
7 Tanasya Francis 56.1 72.7
8 Lleyton Ray 57.08 71.45
9 Steven Jarvis 61.5 66.32
10 Tanasya Francis 64.02 63.71
11 Lexie Gabriel Hillgrove HS 64.77 62.97
12 Nizayah Carter 66.22 61.59
13 Luke Ballentine Hillgrove HS 67.03 60.84
14 Amari Cooper 73.15 55.75
15 Kiera Belanger Hillgrove HS 74.88 54.46
16 Alexis De La Calleja 76.02 53.65
17 Aiden Kaufman A/L 78.95 51.66
18 Jeremy Carter GAOC 79.72 51.16
19 Isabell Donea Hillgrove HS 81.58 49.99
20 Toai Dong 88.38 46.14
21 Tashaun Hurt McDonough HS 90.23 45.2
22 Ethan Adams 90.28 45.17
23 Angel Aruna 94.98 42.94
24 Keyana Fields Hillgrove HS 96.3 42.35
25 Lisa Frost Georgia Orienteering Club 102.05 39.96
26 Michael Lipham Hillgrove HS 103.73 39.32
27 Austin Wood 125.67 32.45
28 Alex Walker Sequoyah HS 162.02 25.17
Yellow - top Splits 718
Length = 2.7, Climb = , Controls = 12, CGV = 2045.194
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Nizayah Carter 25.65 79.73
2 Tashaun Hurt McDonough HS 26.23 77.96
3 Ethan Adams 28.77 71.1
4 Kevin Templin GAOC 32.65 62.64
5 Kaitlyn Gordon 33.08 61.82
6 Noah Templin 33.5 61.05
7 Brandon Nguyen Hillgrove HS 36.97 55.33
8 Gabriel Vargas McDonough HS 37.27 54.88
9 Davis Mathis Hillgrove HS 39.45 51.84
10 Kaitlyn Gordon 39.58 51.67
11 Gabriel Vargas McDonough HS 42.45 48.18
12 Kelly Morris Sequoyah HS 46.47 44.01
13 Diana Desanto Hillgrove HS 50.22 40.73
14 Campbell HS Hiking Club Group Campbell HS 56.43 36.24
15 Alexander Pequignot Scouts 65.9 31.03
16 Robert Goldberg 76.8 26.63
17 Blake Wills GAOC 80.32 25.46
18 Michele Valencia Hillgrove HS 80.53 25.4
Sprint - top Splits 718
Length = 2.7, Climb = , Controls = 12, CGV = 2052.244
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Alexis De La Calleja 26.62 77.1
2 Cody Akers Hillgrove HS 28.4 72.26
3 Michael Lipham Hillgrove HS 29.15 70.4