Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Hard Labor Creek State Park - 2020-09-27 Calculation Date: 2021-02-22

DateMeetTotal Starts
2021-02-21 West Palisades 38
2021-02-14 Bert Adams 38
2021-01-31 Lake Brantley 14
2020-12-20 McIntosh Reserve 77
2020-12-06 Hard Labor Creek State Park 59
2020-11-29 Red Top State Park 61
2020-11-22 Chattahoochee Bend 45
2020-11-15 FDR State Park 25
2020-11-01 Fort Yargo 13
2020-10-18 Dauset Trails 25
2020-10-04 FDR State Park 43
2020-09-27 Hard Labor Creek State Park 51
  Red7
  Green11
  Brown8
  Orange14
  Yellow11
2020-09-19 Red Top State Park 61
2020-09-12 Sweetwater 52
2020-09-06 Dauset Trails 61
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80

Back

Home

Red - top Splits 750
Length = 7.7, Climb = , Controls = 14, CGV = 10067.927
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Austin Fowler 84.82 118.7
2 Charlie Bleau GAOC 106.05 94.94
3 Conner Malone 130.18 77.34
4 Kevon Benton 136.47 73.78
5 Fred Zendt 139.7 72.07
6 Frederick Godby 144.0 69.92
7 Edward Lent 182.47 55.18
Green - top Splits 750
Length = 5.4, Climb = , Controls = 11, CGV = 8262.373
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Anna Bringle 72.2 114.44
2 Mary Smith HGHS 94.72 87.23
3 Carter McDonald 105.73 78.14
4 Alexis Gabriel 108.73 75.99
5 Dustin Boos Lee County HS 117.48 70.33
6 Rick Shane 126.6 65.26
7 Frank Alena Georgia Orienteering Club 139.2 59.36
8 Ryan Farley 142.35 58.04
9 Jah-Ire Urtarte 154.83 53.36
10 Andrei Lee LCHS 195.52 42.26
11 Dominick Wilson Lee County HS 204.48 40.41
Brown - top Splits 750
Length = 4.4, Climb = , Controls = 9, CGV = 7587.47
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Michael Lipham 81.3 93.33
2 Angelina Vargas 99.5 76.26
3 Chun Bleau GAOC 109.73 69.14
4 Benjamin Yandell 114.72 66.14
5 Kursten Massey-Dutcher Lee County HS 139.2 54.51
6 Fred Dolder 148.03 51.26
7 Mark Lieberman 151.67 50.03
8 Patricia Royal 179.2 42.34
Orange - top Splits 750
Length = 4.2, Climb = , Controls = 11, CGV = 5074.338
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Randy Snook McDonHS 45.08 112.55
2 Max Nash-Howe A/L 48.43 104.77
3 Amari Cooper 60.52 83.85
4 Nizayah Carter 61.22 82.89
5 Katharine Bleau A/L 73.57 68.98
6 Jeb Parr 79.15 64.11
7 Colin Gagnon LCHS 82.18 61.74
8 Ethan Adams 82.42 61.57
9 Erik Stephan Williams A/L 83.87 60.5
10 John Fair LCHS 94.13 53.91
11 Tabea Lent Georgia Orienteering Club 109.37 46.4
12 Gavin McDonald 125.42 40.46
13 Burt Roberts Lee County HS 132.95 38.17
14 Connor Gabriel GAOC 137.43 36.92
Yellow - top Splits 750
Length = 2.6, Climb = , Controls = 9, CGV = 3591.265
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Sara Rinne A/L 33.75 106.41
2 Blake Kilpatrick GAOC 38.15 94.14
3 Gabriel DeGarcia 39.8 90.23
4 Roman Colley 52.23 68.75
5 Sahara Brewington 55.62 64.57
6 Carlos Encarnacion LCHS 59.17 60.7
7 Aryn Wood HGHS 60.28 59.57
8 Kiari Owens 61.38 58.51
9 Jacob Gutierrez HGHS 75.13 47.8
10 Natalie Allen 89.97 39.92
11 Genevieve D'Amore A/L 138.85 25.86