Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Red Top State Park - 2020-11-29 Calculation Date: 2021-02-22

DateMeetTotal Starts
2021-02-21 West Palisades 38
2021-02-14 Bert Adams 38
2021-01-31 Lake Brantley 14
2020-12-20 McIntosh Reserve 77
2020-12-06 Hard Labor Creek State Park 59
2020-11-29 Red Top State Park 61
  Red19
  Green18
  Brown5
  Orange15
  Yellow4
2020-11-22 Chattahoochee Bend 45
2020-11-15 FDR State Park 25
2020-11-01 Fort Yargo 13
2020-10-18 Dauset Trails 25
2020-10-04 FDR State Park 43
2020-09-27 Hard Labor Creek State Park 51
2020-09-19 Red Top State Park 61
2020-09-12 Sweetwater 52
2020-09-06 Dauset Trails 61
2020-03-01 Red Top State Park - Day 2 81
2020-02-29 Red Top State Park - Day 1 74
2020-02-23 Hard Labor Creek State Park 80

Back

Home

Red - top Splits 790
Length = 5.5, Climb = , Controls = 14, CGV = 4931.155
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Bridge Bordelon 54.02 91.29
2 Mikal Moreland 63.73 77.37
3 Geoff Work 64.03 77.01
4 Conner Malone 64.3 76.69
5 Frederick Godby 64.97 75.9
6 Jeremy Carter GAOC 66.45 74.21
7 Fred Zendt 67.47 73.09
8 Lleyton Ray 68.7 71.78
9 Kevon Benton 71.17 69.29
10 Doug Wright Vulcan Orienteering Club 71.5 68.97
11 Michael Lipham 73.1 67.46
12 Alexis Gabriel 77.28 63.81
13 Lucas Schultz HGHS 84.3 58.5
14 Brendan Schirm 87.18 56.56
15 Luke Ballentine 93.32 52.84
16 Jason Rodriguez Hillgrove HS 107.4 45.91
17 James Fink 115.05 42.86
18 Gary Bonneau Alpha K9 180.18 27.37
19 Brian Wright Georgia Orienteering Club 181.47 27.17
Green - top Splits 790
Length = 4.4, Climb = , Controls = 10, CGV = 5593.686
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Randy Snook McDonHS 46.07 121.43
2 Lauren Steimle 60.17 92.97
3 Anna Bringle 60.82 91.98
4 Mary Smith HGHS 66.03 84.71
5 Angelina Vargas 66.53 84.07
6 Walker Reid 69.05 81.01
7 Alex Becker HGHS 71.63 78.09
8 Ethan Adams 72.43 77.23
9 Jim Minta 76.77 72.87
10 Tanasya Francis 84.6 66.12
11 Rick Shane 96.05 58.24
12 Daniel Bond VOC 99.17 56.41
13 Nizayah Carter 112.97 49.52
14 Lindsey Slaton AllHS 124.92 44.78
15 Kylie Ingram 126.17 44.34
16 Daniel Valdez KMHS 128.88 43.4
17 Joseph Kim AllHS 151.03 37.04
18 Amari Cooper 164.57 33.99
Brown - top Splits 790
Length = 3.3, Climb = , Controls = 8, CGV = 4259.218
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Dennis Cryor GAOC 51.78 82.25
2 Kevin Rhoads Georgia Orienteering Club 56.75 75.05
3 Carter McDonald 56.8 74.99
4 Erik Williams 56.82 74.96
5 Patty Royal 106.0 40.18
Orange - top Splits 790
Length = 3.2, Climb = , Controls = 11, CGV = 4081.654
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Davis Mathis Hillgrove HS 52.1 78.34
2 Joseph Harvey 59.5 68.6
3 Roman Colley 60.22 67.78
4 Brandon Nguyen Hillgrove HS 69.2 58.98
5 Mya Morales Hillgrove HS 72.63 56.2
6 Gabriel DeGarcia 72.7 56.14
7 Alexis De La Calleja 74.3 54.93
8 Gabriel Vargas 81.45 50.11
9 Aryn Wood HGHS 87.82 46.48
10 Lexi Grote HGHS 88.22 46.27
11 Sophia Rhoads Georgia Orienteering Club 90.87 44.92
12 Lonnie Smith GAOC 93.22 43.79
13 Sahara Brewington 101.87 40.07
14 Ja'ise Green KMHS 128.05 31.88
15 Lee Miller 157.22 25.96
Yellow - top Splits 790
Length = 2.5, Climb = , Controls = 10, CGV = 4017.627
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Jayden Randall Georgia Orienteering Club 34.3 117.13
2 Nathan Riggs 35.35 113.65
3 Gavin McDonald 38.2 105.17
4 Connor Gabriel GAOC 47.53 84.52