Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

East Palisades - 2017-02-12 Calculation Date: 2017-10-02

DateMeetTotal Starts
2017-10-01 Richard B Russell State Park 40
2017-09-16 Red Top 43
2017-05-07 Tugaloo 63
2017-04-30 Sweetwater 80
2017-04-23 Red Top State Park 36
2017-04-16 Gold Branch 15
2017-04-02 Chattahoochee Bend 33
2017-03-04 Joe Kurtz 11
2017-02-26 Bert Adams 95
2017-02-12 East Palisades 86
  Red8
  Green14
  Brown14
  Orange29
  Yellow13
  Sprint8
2017-01-29 FDR State Park 74
2016-12-04 Gold Branch 56
2016-11-06 Hard Labor Creek 117
2016-10-16 Mistletoe 28
2016-10-09 Oconee 45

Back

Home

Red - top Splits 147
Length = 5.7, Climb = , Controls = 15, CGV = 7354.233
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Chris Randall Georgia Orienteering Club 72.18 101.88
2 Connor Frost Georgia Orienteering Club 77.38 95.04
3 Chester Taylor Henry County HS 80.87 90.94
4 Tyree Parks Henry County HS 86.72 84.81
5 Reggie Bagsby Henry Co HS 114.32 64.33
6 Jawan Goldwire Henry Co HS 122.62 59.98
7 Kevin Rowley Georgia Orienteering Club 140.28 52.42
8 Austin Harvey Henry Co HS 147.45 49.88
Green - top Splits 147
Length = 4.9, Climb = , Controls = 14, CGV = 6783.32
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Lisa Randall Georgia Orienteering Club 59.53 113.94
2 Jacob Gallichio 73.48 92.31
3 Shania Rodney Henry Co HS 73.95 91.73
4 Piaras De Cleir 79.35 85.49
5 Jake Minta Hillgrove HS 81.32 83.42
6 Zachary Lewis Hillgrove HS 81.57 83.16
7 Ian Miller Georgia Orienteering Club 81.93 82.79
8 Geoffrey Lyman GAOC 90.23 75.18
9 Logan Witham 97.27 69.74
10 Bob Frost 99.75 68.0
11 Brian Wright Georgia Orienteering Club 114.97 59.0
12 Will Erskine At Large 123.87 54.76
13 Chanda Riggio Henry Co HS 125.38 54.1
14 John Gavel Georgia Orienteering Club 142.67 47.55
Brown - top Splits 147
Length = 3.8, Climb = , Controls = 11, CGV = 7003.045
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Harold Jarquin 56.02 125.02
2 Edward Vargas Henry Co HS 57.63 121.51
3 Andrea Berger Georgia Orienteering Club 61.07 114.68
4 Patrick Smith Henry County HS 67.35 103.98
5 Bill Cheatum Georgia Orienteering Club 71.97 97.31
6 Brendan Schirm 80.3 87.21
7 Leah Ruckle At Large 80.37 87.14
8 Warren Smith Henry Co HS 92.5 75.71
9 Brooke Davidson Georgia Orienteering Club 106.52 65.75
10 Dennis Cryor Georgia Orienteering Club 107.47 65.16
11 Jennifer Harnage 108.4 64.6
12 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 121.72 57.54
13 Kevon Benton McDonough HS 126.77 55.24
14 Lisa Frost Georgia Orienteering Club 143.1 48.94
Orange - top Splits 147
Length = 3.3, Climb = , Controls = 14, CGV = 5663.162
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Patrick Smith Henry County HS 44.4 127.55
2 Jawan Goldwire Henry Co HS 54.13 104.62
3 Mikequise Hawkins Henry Co HS 66.23 85.5
4 Phillip Harrington 66.57 85.08
5 Chanda Riggio Henry Co HS 74.03 76.49
6 Joe Reed 76.32 74.21
7 Steven Fields Henry Co HS 79.17 71.53
8 Eduardo Vargas Henry Co HS 79.22 71.49
9 Marquis Gordon Henry Co HS 79.4 71.32
10 Harold Jarquin 79.55 71.19
11 Carlos Soares At Large 89.05 63.6
12 David Price At Large 91.18 62.11
13 Kaleb Culver Henry Co HS 96.83 58.48
14 Chester Taylor-Gray Henry Co HS 96.83 58.48
15 Ronald Hojnowski Hillgrove HS 97.62 58.01
16 Kionee Campbell 98.75 57.35
17 Reginald Bagsby Henry Co HS 98.88 57.27
18 Shania Rodney Henry Co HS 102.07 55.48
19 Amaya Barnes Henry Co HS 102.1 55.47
20 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 107.75 52.56
21 Antonio Irvin Henry Co HS 113.02 50.11
22 Andrew Scott Henry Co HS 116.33 48.68
23 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 116.45 48.63
24 Abigail Avant 119.12 47.54
25 Destinie James Henry Co HS 119.38 47.44
26 Donald Hanks Heritage HS 139.55 40.58
27 Tyree Parks Henry County HS 143.93 39.35
28 Alexander Barrett Henry Co HS 143.95 39.34
29 Neely And Panera Woodstock HS 168.5 33.61
Yellow - top Splits 147
Length = 3.1, Climb = , Controls = 12, CGV = 4612.272
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Geoff Lyman Georgia Orienteering Club 43.33 106.44
2 Kionee Campbell 48.48 95.13
3 Kaleb Culver Henry Co HS 52.73 87.46
4 Alex Barrett Henry Co HS 54.9 84.01
5 Destinie James Henry Co HS 61.87 74.55
6 Steven Fields Henry Co HS 69.97 65.92
7 Susan Witham 102.83 44.85
8 David Avant 105.33 43.79
9 Eric Flamm GAOC 125.65 36.71
10 Savannah Shroyer GAOC 145.18 31.77
11 Joshua Forester A/L 157.32 29.32
12 Abraham Alvarado Heritage HS 160.2 28.79
13 Daniel Withers Heritage HS 163.27 28.25
Sprint - top Splits 147
Length = 3.1, Climb = , Controls = 12, CGV = 3771.683
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Brendan Schirm 42.83 88.05
2 Mikequise Hawkins Henry Co HS 44.52 84.73
3 Kevon Benton McDonough HS 52.67 71.61
4 Amaya Barnes Henry Co HS 55.52 67.94
5 Marquis Gordon Henry Co HS 57.78 65.27
6 Austin Harvey Henry Co HS 65.63 57.47
7 Phillip Harrington 69.4 54.35
8 Andrew Scott Henry Co HS 86.93 43.39