Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 28d3bb7  

Dauset Trails - 2017-10-15 Calculation Date: 2017-10-16

DateMeetTotal Starts
2017-10-15 Dauset Trails 60
  Red11
  Green11
  Brown6
  Orange12
  Yellow16
  Sprint4
2017-10-01 Richard B Russell State Park 40
2017-09-16 Red Top 43
2017-05-07 Tugaloo 63
2017-04-30 Sweetwater 80
2017-04-23 Red Top State Park 36
2017-04-16 Gold Branch 15
2017-04-02 Chattahoochee Bend 33
2017-03-04 Joe Kurtz 11
2017-02-26 Bert Adams 95
2017-02-12 East Palisades 86
2017-01-29 FDR State Park 74
2016-12-04 Gold Branch 56
2016-11-06 Hard Labor Creek 117

Back

Home

Red - top Splits 222
Length = 6.1, Climb = , Controls = 17, CGV = 7620.788
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Smith Jadie A/L 81.15 93.91
2 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 85.52 89.11
3 Brendan Schirm Hillgrove HS 86.5 88.1
4 Geoff Work Georgia Orienteering Club 97.58 78.1
5 John Dove OAL 104.03 73.25
6 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 104.78 72.73
7 Geoffrey Lyman Georgia Orienteering Club 104.82 72.71
8 Jake Minta Hillgrove HS 110.6 68.9
9 Joe Reed 146.87 51.89
10 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 155.3 49.07
11 John Chambers Georgia Orienteering Club 176.43 43.19
Green - top Splits 222
Length = 5.1, Climb = , Controls = 12, CGV = 7024.486
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Spencer Johnson Georgia Orienteering Club 58.18 120.73
2 Jennifer Harnage Hillgrove HS 70.2 100.06
3 Peyton Valencia Hillgrove HS 73.38 95.72
4 Zachary Rosinko Woodstock HS 77.73 90.37
5 Kade Dorweiler Georgia Orienteering Club 82.42 85.23
6 Ron Hojnowski Hillgrove Instructor 84.4 83.23
7 Steve Houghton Georgia Orienteering Club 87.1 80.65
8 Frank Alena Georgia Orienteering Club 102.7 68.4
9 Bob Frost Georgia Orienteering Club 102.77 68.35
10 Zachary Derrow Hillgrove HS 126.03 55.74
11 John Gavel Georgia Orienteering Club 168.57 41.67
Brown - top Splits 222
Length = 4.1, Climb = , Controls = 11, CGV = 5215.535
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Grant Staats A/L 56.33 92.58
2 Les Hollingsworth Georgia Orienteering Club 63.95 81.56
3 Dave Oedel OAL 93.53 55.76
4 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 132.7 39.3
5 Lisa Frost Georgia Orienteering Club 134.32 38.83
6 Heritage HS Group OAL 149.32 34.93
Orange - top Splits 222
Length = 3.6, Climb = , Controls = 11, CGV = 4559.922
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mary Smith Hillgrove HS 50.23 90.77
2 Jac Clifton Georgia Orienteering Club 59.65 76.44
3 Adam Burton Duluth HS 66.78 68.28
4 Shirm Griffin Cambell HGHS 71.22 64.03
5 Harnage Avila HGHS 74.25 61.41
6 Alex Becker Hillgrove HS 83.45 54.64
7 Ann Ledbetter GAOC 89.25 51.09
8 Sophie Oedel Georgia Orienteering Club 94.87 48.07
9 Paul Turner At Large / No Club / Not Listed 104.18 43.77
10 Deavin Hall Hillgrove HS 106.0 43.02
11 Kevin Pearson At Large / No Club / Not Listed 108.63 41.98
12 Lee Miller Georgia Orienteering Club 116.0 39.31
Yellow - top Splits 222
Length = 2.1, Climb = , Controls = 11, CGV = 3883.536
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 James Griffin Hillgrove HS 32.68 118.82
2 Troop 39 Team 5 BSA 42.42 91.56
3 Tristan Campbell Hillgrove HS 43.33 89.62
4 Troop 39 Team 7 BSA 52.87 73.46
5 Troop 39 Team 3 BSA 53.23 72.95
6 Joseph Avila Hillgrove HS 57.53 67.5
7 Troop 39 Team 2 BSA 57.62 67.4
8 Robert Smith A/L 60.35 64.35
9 Troop 39 Team 10 BSA 61.88 62.76
10 Troop 39 Team 6 BSA 62.02 62.62
11 Bethany Dove 66.42 58.47
12 Troop 39 Team 8 BSA 69.6 55.8
13 Troop 39 Team 9 BSA 71.28 54.48
14 Troop 39 Team 1 BSA 74.22 52.33
15 Troop 39 Team 4 BSA 79.68 48.74
16 Gillespies OAL 97.0 40.04
Sprint - top Splits 222
Length = 2.1, Climb = , Controls = 11, CGV = 3042.69
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Adam Burton Duluth HS 27.65 110.04
2 Mary Smith Hillgrove HS 28.22 107.83
3 Alex Becker Hillgrove HS 37.05 82.12
4 Lizbeth Bolteada Rebollar DulHS 45.18 67.34