Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 28d3bb7  

FDR State Park - 2017-11-19 Calculation Date: 2017-11-20

DateMeetTotal Starts
2017-11-19 FDR State Park 83
  Red15
  Green8
  Brown9
  Orange18
  Yellow19
  Sprint14
2017-11-04 Sope Creek 37
2017-10-22 Chattahoochee Bend State Park 76
2017-10-15 Dauset Trails 60
2017-10-01 Richard B Russell State Park 40
2017-09-16 Red Top 43
2017-05-07 Tugaloo 63
2017-04-30 Sweetwater 80
2017-04-23 Red Top State Park 36
2017-04-16 Gold Branch 15
2017-04-02 Chattahoochee Bend 33
2017-03-04 Joe Kurtz 11
2017-02-26 Bert Adams 95
2017-02-12 East Palisades 86
2017-01-29 FDR State Park 74
2016-12-04 Gold Branch 56

Back

Home

Red - top Splits 259
Length = 7.7, Climb = , Controls = 16, CGV = 9510.492
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Yuriy Bulka At Large 87.9 108.2
2 Doug Wright Vulcan Orienteering Club 95.15 99.95
3 Patrick Smith 96.87 98.18
4 Harold Jarquin 100.83 94.32
5 Eduardo Vargas Henry Co HS 103.7 91.71
6 Tyree Parks Henry County HS 106.9 88.97
7 Brendan Schirm 109.18 87.11
8 Kayla Partee Henry Co HS 110.35 86.18
9 Chris Randall Georgia Orienteering Club 110.82 85.82
10 Chester Taylor-Gray Henry Co HS 115.78 82.14
11 Charlie Bleau Georgia Orienteering Club 117.4 81.01
12 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 137.55 69.14
13 Phillip Harrington 139.4 68.22
14 Chanda Riggio Henry Co HS 150.1 63.36
15 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 198.42 47.93
Green - top Splits 259
Length = 5.6, Climb = , Controls = 13, CGV = 9985.687
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Joey Ciza VOC 68.53 145.71
2 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 77.03 129.63
3 Frank Alena Georgia Orienteering Club 103.9 96.11
4 Zachary Rosinko 134.13 74.45
5 Kevon Benton 135.12 73.9
6 Zachary Derrow 165.33 60.4
7 Jennifer Harnage 175.47 56.91
8 Amaya Barnes Henry Co HS 175.63 56.86
Brown - top Splits 259
Length = 4.2, Climb = , Controls = 10, CGV = 5940.303
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mikequise Hawkins Henry Co HS 60.03 98.95
2 Rick Shane Georgia Orienteering Club 96.08 61.82
3 Chun Bleau Georgia Orienteering Club 99.87 59.48
4 Marquis Gordon Henry Co HS 111.43 53.31
5 Jac Clifton Georgia Orienteering Club 114.5 51.88
6 Destinie James Henry Co HS 122.35 48.55
7 Mary Verdin GAOC 141.43 42.0
8 Rich Singiser At Large 141.52 41.98
9 Timothy Cole A/L 151.72 39.15
Orange - top Splits 259
Length = 5.4, Climb = , Controls = 12, CGV = 6175.916
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Marquis Gordon Henry Co HS 53.42 115.62
2 Richard Booth Henry County HS 74.47 82.94
3 Mikequise Hawkins Henry Co HS 76.78 80.43
4 Christiane Fletcher Georgia Orienteering Club 79.48 77.7
5 Travis Johnson 99.12 62.31
6 Fredrick Godby Henry County HS 101.83 60.65
7 Mary Smith 105.3 58.65
8 Joe Reed 108.15 57.11
9 Brenton Ware Henry County HS 110.28 56.0
10 Dequavion Goodrum Henry County HS 115.03 53.69
11 Morrow, DiOkpara, Drew 116.02 53.23
12 Julian Dean Henry County HS 117.4 52.61
13 Keneen Bonner Henry County HS 124.55 49.59
14 Rebekah Jenkins Henry County HS 126.85 48.69
15 Ryleigh Cathcart Upson-Lee HS 131.22 47.07
16 Marquis Ford Upson-Lee HS 132.95 46.45
17 Adravion Parks Upson-Lee HS 133.67 46.2
18 James Stone 137.05 45.06
Yellow - top Splits 259
Length = 3.5, Climb = , Controls = 10, CGV = 3595.05
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Travis Johnson 29.28 122.77
2 Destinie James Henry Co HS 48.47 74.18
3 Jayden Randall Georgia Orienteering Club 58.48 61.47
4 Abbie Spears Perry HS 64.28 55.93
5 James Griffin 66.23 54.28
6 Leanna Newman Upson-Lee HS 75.5 47.62
7 Paige McChargue 82.18 43.74
8 Krishna Tamburino 98.95 36.33
9 Kailey Wright Upson-Lee HS 100.1 35.91
10 Nick Ellington Upson-Lee HS 102.58 35.05
11 Lee Miller Georgia Orienteering Club 103.05 34.89
12 Montequin, Gonzalez 106.0 33.92
13 Chiriboga, Toribia, Moreno LueHS 106.33 33.81
14 Jonas Johnson Upson-Lee HS 107.42 33.47
15 Jupiter, Estevez LueHS 108.28 33.2
16 Goembel, Hong 109.12 32.95
17 Jorek, Fasano 116.7 30.81
18 Graham, Chitnis 117.58 30.57
19 Fasuro et al. 134.52 26.73
Sprint - top Splits 259
Length = 3.5, Climb = , Controls = 10, CGV = 2946.158
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Richard Booth Henry County HS 25.8 114.19
2 Harold Jarquin 27.08 108.78
3 Zachary Rosinko 30.35 97.07
4 Eduardo Vargas Henry Co HS 30.65 96.12
5 Patrick Smith 31.38 93.88
6 Caitlyn Charles Henry County HS 31.6 93.23
7 Keneen Bonner Henry County HS 32.22 91.45
8 Brenton Ware Henry County HS 33.3 88.47
9 Kevon Benton 38.0 77.53
10 Dequavion Goodrum Henry County HS 42.25 69.73
11 Tristan Campbell 42.97 68.57
12 Rebekah Jenkins Henry County HS 49.77 59.2
13 Fredrick Godby Henry County HS 56.68 51.98
14 Julian Dean Henry County HS 63.28 46.56