Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Sweetwater - 2017-04-30 Calculation Date: 2018-03-13

DateMeetTotal Starts
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23
2018-01-27 Don Carter 133
2017-12-10 Gold Branch 25
2017-11-19 FDR State Park 83
2017-11-04 Sope Creek 37
2017-10-22 Chattahoochee Bend State Park 76
2017-10-15 Dauset Trails 60
2017-10-01 Richard B Russell State Park 40
2017-09-16 Red Top 43
2017-05-07 Tugaloo 63
2017-04-30 Sweetwater 80
  Red10
  Green10
  Brown21
  Orange17
  Yellow17
  Sprint5
2017-04-23 Red Top State Park 36
2017-04-16 Gold Branch 15
2017-04-02 Chattahoochee Bend 33

Back

Home

Red - top Splits 180
Length = 6.0, Climb = , Controls = 14, CGV = 8972.042
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Chris Randall Georgia Orienteering Club 81.45 110.15
2 Connor Frost Georgia Orienteering Club 83.4 107.58
3 Doug Wright Vulcan Orienteering Club 89.83 99.87
4 Geoffrey Lyman GAOC 104.12 86.17
5 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 104.83 85.58
6 Lisa Randall Georgia Orienteering Club 113.42 79.11
7 Jadie Smith A/L 114.27 78.52
8 Brendan Schirm 133.87 67.02
9 Jennifer Harnage 147.82 60.7
10 John Chambers Georgia Orienteering Club 157.15 57.09
Green - top Splits 180
Length = 4.8, Climb = , Controls = 12, CGV = 8046.169
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Sam Smith Georgia Orienteering Club 74.83 107.52
2 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 82.73 97.25
3 Frank Alena Georgia Orienteering Club 92.12 87.35
4 Charlie Bleau Georgia Orienteering Club 96.9 83.04
5 Bob Frost 102.18 78.74
6 Will Erskine At Large 114.55 70.24
7 MASON BLUM Hillgrove HS 119.62 67.27
8 Alex Jones Georgia Orienteering Club 138.8 57.97
9 John Gavel Georgia Orienteering Club 162.6 49.48
10 Brooke Davidson Georgia Orienteering Club 163.13 49.32
Brown - top Splits 180
Length = 3.6, Climb = , Controls = 10, CGV = 6703.705
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Patrick Smith Henry County HS 52.57 127.53
2 Eduardo Vargas Henry Co HS 54.2 123.68
3 Harold Jarquin 61.25 109.45
4 Peyton Valencia Hillgrove HS 62.05 108.04
5 Rick Shane Georgia Orienteering Club 66.45 100.88
6 Kayla Partee Henry Co HS 72.63 92.3
7 Mason Harbour Hillgrove HS 79.45 84.38
8 Vinton Wolfe Georgia Orienteering Club 95.75 70.01
9 Chun Bleau Georgia Orienteering Club 95.92 69.89
10 Chanda Riggio Henry Co HS 98.35 68.16
11 Phillip Harrington 106.78 62.78
12 Mikequise Hawkins Henry Co HS 106.83 62.75
13 Kevon Benton McDonough HS 107.0 62.65
14 Marquis Gordon Henry Co HS 108.07 62.03
15 Austin Harvey Henry Co HS 108.47 61.8
16 Charles McCullough Georgia Orienteering Club 117.6 57.0
17 Shania Rodney Henry Co HS 127.78 52.46
18 Brianna Moore Henry Co HS 127.93 52.4
19 Amaya Barnes Henry Co HS 128.02 52.37
20 Les Hollingsworth Georgia Orienteering Club 139.15 48.18
21 Marty Lavine Georgia Orienteering Club 155.93 42.99
Orange - top Splits 180
Length = 3.8, Climb = , Controls = 11, CGV = 7018.774
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mikequise Hawkins Henry Co HS 52.72 133.14
2 Marquis Gordon Henry Co HS 61.9 113.39
3 Steven Fields Henry Co HS 76.6 91.63
4 Patrick Smith Henry County HS 76.62 91.61
5 Austin Harvey Henry Co HS 102.78 68.29
6 Kionee Campbell 104.98 66.86
7 Kaleb Culver Henry Co HS 105.25 66.69
8 Zach Sprenke Hillgrove HS 110.48 63.53
9 Kerry Oedel Georgia Orienteering Club 125.82 55.79
10 Glenn Peacock Henry Co HS 126.72 55.39
11 Brenda Colyer Vulcan Orienteering Club 128.32 54.7
12 Antonio Irvin Henry Co HS 135.52 51.79
13 Chanda Riggio Henry Co HS 135.68 51.73
14 Destinie James Henry Co HS 135.77 51.7
15 Alexander Barrett Henry Co HS 137.15 51.18
16 Rich Singiser 153.82 45.63
17 Jamarous Ross Heritage HS 179.6 39.08
Yellow - top Splits 180
Length = 3.2, Climb = , Controls = 8, CGV = 5368.842
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 ALEX BARRETT Henry Co HS 33.57 159.95
2 ANTONIO IRVIN Henry Co HS 33.85 158.61
3 Kionee Campbell 34.27 156.68
4 Steven Fields Henry Co HS 34.47 155.77
5 Destinie James Henry Co HS 44.97 119.4
6 Amjd Erazo Duluth HS 54.6 98.33
7 Kaleb Culver Henry Co HS 57.0 94.19
8 Nicolas Encarnacion Eagles Landing HS 61.2 87.73
9 Sophie Oedel Georgia Orienteering Club 63.55 84.48
10 Sehee Snead Duluth HS 78.3 68.57
11 Connie White At Large 91.27 58.83
12 Olivers Simas Druid Hills HS 92.67 57.94
13 Diamond Hamilton Henry Co HS 97.32 55.17
14 Travis Johnson 97.33 55.16
15 Erin Rivera Eagles Landing HS 97.6 55.01
16 Zachary Lewis Hillgrove HS 108.82 49.34
17 Xavier Johnson Henry Co HS 160.57 33.44
Sprint - top Splits 180
Length = 3.2, Climb = , Controls = 8, CGV = 3708.355
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Zachary Rosinko 35.65 104.02
2 Glenn Peacock Henry Co HS 44.38 83.55
3 Kevon Benton McDonough HS 44.73 82.9
4 Brianna Moore Henry Co HS 47.42 78.21
5 Amaya Barnes Henry Co HS 49.73 74.56