Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Dauset Trails - 2017-10-15 Calculation Date: 2018-03-13

DateMeetTotal Starts
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23
2018-01-27 Don Carter 133
2017-12-10 Gold Branch 25
2017-11-19 FDR State Park 83
2017-11-04 Sope Creek 37
2017-10-22 Chattahoochee Bend State Park 76
2017-10-15 Dauset Trails 60
  Red11
  Green11
  Brown6
  Orange12
  Yellow16
  Sprint4
2017-10-01 Richard B Russell State Park 40
2017-09-16 Red Top 43
2017-05-07 Tugaloo 63
2017-04-30 Sweetwater 80
2017-04-23 Red Top State Park 36
2017-04-16 Gold Branch 15
2017-04-02 Chattahoochee Bend 33

Back

Home

Red - top Splits 222
Length = 6.1, Climb = , Controls = 17, CGV = 8165.985
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Smith Jadie A/L 81.15 100.63
2 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 85.52 95.49
3 Brendan Schirm 86.5 94.4
4 Geoff Work Georgia Orienteering Club 97.58 83.68
5 John Dove OAL 104.03 78.49
6 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 104.78 77.93
7 Geoffrey Lyman GAOC 104.82 77.91
8 Jake Minta Hillgrove HS 110.6 73.83
9 Joe Reed 146.87 55.6
10 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 155.3 52.58
11 John Chambers Georgia Orienteering Club 176.43 46.28
Green - top Splits 222
Length = 5.1, Climb = , Controls = 12, CGV = 6854.121
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Spencer Johnson Georgia Orienteering Club 58.18 117.8
2 Jennifer Harnage 70.2 97.64
3 Peyton Valencia Hillgrove HS 73.38 93.4
4 Zachary Rosinko 77.73 88.17
5 Kade Dorweiler Hillgrove HS 82.42 83.16
6 Ron Hojnowski Hillgrove HS 84.4 81.21
7 Steve Houghton Georgia Orienteering Club 87.1 78.69
8 Frank Alena Georgia Orienteering Club 102.7 66.74
9 Bob Frost 102.77 66.7
10 Zachary Derrow 126.03 54.38
11 John Gavel Georgia Orienteering Club 168.57 40.66
Brown - top Splits 222
Length = 4.1, Climb = , Controls = 11, CGV = 5831.868
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Grant Staats A/L 56.33 103.52
2 Les Hollingsworth Georgia Orienteering Club 63.95 91.19
3 Dave Oedel OAL 93.53 62.35
4 Fred Dolder Georgia Orienteering Club 132.7 43.95
5 Lisa Frost Georgia Orienteering Club 134.32 43.42
6 Heritage HS Group OAL 149.32 39.06
Orange - top Splits 222
Length = 3.6, Climb = , Controls = 11, CGV = 4321.533
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mary Smith Hillgrove HS 50.23 86.03
2 Jac Clifton Georgia Orienteering Club 59.65 72.45
3 Adam Burton Duluth HS 66.78 64.71
4 Shirm Griffin Cambell HGHS 71.22 60.68
5 Harnage Avila HGHS 74.25 58.2
6 Alex Becker 83.45 51.79
7 Ann Ledbetter GAOC 89.25 48.42
8 Sophie Oedel Georgia Orienteering Club 94.87 45.55
9 Paul Turner At Large / No Club / Not Listed 104.18 41.48
10 Deavin Hall Hillgrove HS 106.0 40.77
11 Kevin Pearson At Large / No Club / Not Listed 108.63 39.78
12 Lee Miller Georgia Orienteering Club 116.0 37.25
Yellow - top Splits 222
Length = 2.1, Climb = , Controls = 11, CGV = 3127.712
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 James Griffin Hillgrove HS 32.68 95.7
2 Troop 39 Team 5 BSA 42.42 73.74
3 Tristan Campbell Hillgrove HS 43.33 72.18
4 Troop 39 Team 7 BSA 52.87 59.16
5 Troop 39 Team 3 BSA 53.23 58.75
6 Joseph Avila A/L 57.53 54.36
7 Troop 39 Team 2 BSA 57.62 54.28
8 Robert Smith A/L 60.35 51.83
9 Troop 39 Team 10 BSA 61.88 50.54
10 Troop 39 Team 6 BSA 62.02 50.43
11 Bethany Dove 66.42 47.09
12 Troop 39 Team 8 BSA 69.6 44.94
13 Troop 39 Team 9 BSA 71.28 43.88
14 Troop 39 Team 1 BSA 74.22 42.14
15 Troop 39 Team 4 BSA 79.68 39.25
16 Gillespies OAL 97.0 32.24
Sprint - top Splits 222
Length = 2.1, Climb = , Controls = 11, CGV = 2220.583
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Adam Burton Duluth HS 27.65 80.31
2 Mary Smith Hillgrove HS 28.22 78.7
3 Alex Becker 37.05 59.93
4 Lizbeth Bolteada Rebollar DulHS 45.18 49.15