Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

FDR State Park - 2017-11-19 Calculation Date: 2018-03-13

DateMeetTotal Starts
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23
2018-01-27 Don Carter 133
2017-12-10 Gold Branch 25
2017-11-19 FDR State Park 83
  Red15
  Green8
  Brown9
  Orange18
  Yellow19
  Sprint14
2017-11-04 Sope Creek 37
2017-10-22 Chattahoochee Bend State Park 76
2017-10-15 Dauset Trails 60
2017-10-01 Richard B Russell State Park 40
2017-09-16 Red Top 43
2017-05-07 Tugaloo 63
2017-04-30 Sweetwater 80
2017-04-23 Red Top State Park 36
2017-04-16 Gold Branch 15
2017-04-02 Chattahoochee Bend 33

Back

Home

Red - top Splits 259
Length = 7.7, Climb = , Controls = 16, CGV = 10031.516
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Yuriy Bulka At Large 87.9 114.12
2 Doug Wright Vulcan Orienteering Club 95.15 105.43
3 Patrick Smith Henry County HS 96.87 103.56
4 Harold Jarquin 100.83 99.49
5 Eduardo Vargas Henry Co HS 103.7 96.74
6 Tyree Parks Henry County HS 106.9 93.84
7 Brendan Schirm 109.18 91.88
8 Kayla Partee Henry Co HS 110.35 90.91
9 Chris Randall Georgia Orienteering Club 110.82 90.52
10 Chester Taylor-Gray Henry Co HS 115.78 86.64
11 Charlie Bleau Georgia Orienteering Club 117.4 85.45
12 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 137.55 72.93
13 Phillip Harrington 139.4 71.96
14 Chanda Riggio Henry Co HS 150.1 66.83
15 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 198.42 50.56
Green - top Splits 259
Length = 5.6, Climb = , Controls = 13, CGV = 9712.05
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Joey Ciza VOC 68.53 141.71
2 Fred Zendt Georgia Orienteering Club 77.03 126.08
3 Frank Alena Georgia Orienteering Club 103.9 93.47
4 Zachary Rosinko 134.13 72.41
5 Kevon Benton McDonough HS 135.12 71.88
6 Zachary Derrow 165.33 58.74
7 Jennifer Harnage 175.47 55.35
8 Amaya Barnes Henry Co HS 175.63 55.3
Brown - top Splits 259
Length = 4.2, Climb = , Controls = 10, CGV = 6706.349
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Mikequise Hawkins Henry Co HS 60.03 111.71
2 Rick Shane Georgia Orienteering Club 96.08 69.8
3 Chun Bleau Georgia Orienteering Club 99.87 67.15
4 Marquis Gordon Henry Co HS 111.43 60.18
5 Jac Clifton Georgia Orienteering Club 114.5 58.57
6 Destinie James Henry Co HS 122.35 54.81
7 Mary Verdin GAOC 141.43 47.42
8 Rich Singiser 141.52 47.39
9 Timothy Cole A/L 151.72 44.2
Orange - top Splits 259
Length = 5.4, Climb = , Controls = 12, CGV = 6845.333
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Marquis Gordon Henry Co HS 53.42 128.15
2 Richard Booth 74.47 91.92
3 Mikequise Hawkins Henry Co HS 76.78 89.15
4 Christiane Fletcher Georgia Orienteering Club 79.48 86.12
5 Travis Johnson 99.12 69.06
6 Fredrick Godby Henry County HS 101.83 67.22
7 Mary Smith Hillgrove HS 105.3 65.01
8 Joe Reed 108.15 63.29
9 Brenton Ware Henry County HS 110.28 62.07
10 Dequavion Goodrum Henry County HS 115.03 59.51
11 Morrow, DiOkpara, Drew 116.02 59.0
12 Julian Dean Henry County HS 117.4 58.31
13 Keneen Bonner Henry County HS 124.55 54.96
14 Rebekah Jenkins 126.85 53.96
15 Ryleigh Cathcart Upson-Lee HS 131.22 52.17
16 Marquis Ford Upson-Lee HS 132.95 51.49
17 Adravion Parks Upson-Lee HS 133.67 51.21
18 James Stone 137.05 49.95
Yellow - top Splits 259
Length = 3.5, Climb = , Controls = 10, CGV = 4412.535
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Travis Johnson 29.28 150.68
2 Destinie James Henry Co HS 48.47 91.04
3 Jayden Randall Georgia Orienteering Club 58.48 75.45
4 Abbie Spears Perry HS 64.28 68.64
5 James Griffin Hillgrove HS 66.23 66.62
6 Leanna Newman Upson-Lee HS 75.5 58.44
7 Paige McChargue 82.18 53.69
8 Krishna Tamburino 98.95 44.59
9 Kailey Wright Upson-Lee HS 100.1 44.08
10 Nick Ellington Upson-Lee HS 102.58 43.01
11 Lee Miller Georgia Orienteering Club 103.05 42.82
12 Montequin, Gonzalez 106.0 41.63
13 Chiriboga, Toribia, Moreno LueHS 106.33 41.5
14 Jonas Johnson GAOC 107.42 41.08
15 Jupiter, Estevez LueHS 108.28 40.75
16 Goembel, Hong 109.12 40.44
17 Jorek, Fasano 116.7 37.81
18 Graham, Chitnis 117.58 37.53
19 Fasuro et al. 134.52 32.8
Sprint - top Splits 259
Length = 3.5, Climb = , Controls = 10, CGV = 2906.513
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Richard Booth 25.8 112.66
2 Harold Jarquin 27.08 107.32
3 Zachary Rosinko 30.35 95.77
4 Eduardo Vargas Henry Co HS 30.65 94.83
5 Patrick Smith Henry County HS 31.38 92.61
6 Caitlyn Charles 31.6 91.98
7 Keneen Bonner Henry County HS 32.22 90.22
8 Brenton Ware Henry County HS 33.3 87.28
9 Kevon Benton McDonough HS 38.0 76.49
10 Dequavion Goodrum Henry County HS 42.25 68.79
11 Tristan Campbell Hillgrove HS 42.97 67.65
12 Rebekah Jenkins 49.77 58.4
13 Fredrick Godby Henry County HS 56.68 51.28
14 Julian Dean Henry County HS 63.28 45.93