Gaoclogo
 GAOC Local Meet Ranking System version: 2.1.0, build: 32940d5  

Bert Adams - 2018-02-18 Calculation Date: 2018-03-13

DateMeetTotal Starts
2018-03-11 Dauset Trails 96
2018-03-03 Joe Kurz 51
2018-02-25 West Palisades 47
2018-02-18 Bert Adams 52
  Red11
  Green6
  Brown4
  Orange7
  Yellow24
2018-02-10 Island Ford 59
2018-02-04 Gold Branch 23
2018-01-27 Don Carter 133
2017-12-10 Gold Branch 25
2017-11-19 FDR State Park 83
2017-11-04 Sope Creek 37
2017-10-22 Chattahoochee Bend State Park 76
2017-10-15 Dauset Trails 60
2017-10-01 Richard B Russell State Park 40
2017-09-16 Red Top 43
2017-05-07 Tugaloo 63
2017-04-30 Sweetwater 80
2017-04-23 Red Top State Park 36
2017-04-16 Gold Branch 15
2017-04-02 Chattahoochee Bend 33

Back

Home

Red - top Splits 290
Length = 5.752, Climb = , Controls = 11, CGV = 6194.844
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Geoff Work Georgia Orienteering Club 61.17 101.28
2 Tyler Sewell A/L 75.45 82.11
3 Piaras de Cleir Georgia Orienteering Club 75.93 81.58
4 Sam Smith Georgia Orienteering Club 80.57 76.89
5 Lee Lyman Georgia Orienteering Club 83.17 74.49
6 Geoffrey Lyman GAOC 83.62 74.09
7 Frank Alena Georgia Orienteering Club 89.95 68.87
8 John Chambers Georgia Orienteering Club 105.43 58.76
9 Joe Reed 110.33 56.15
10 Kevin Rowley Georgia Orienteering Club 114.77 53.98
11 Simona Platukyte Georgia Orienteering Club 129.83 47.71
Green - top Splits 290
Length = 5.187, Climb = , Controls = 11, CGV = 6656.225
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Krishna Tamburino 86.4 77.04
2 Brooke Davidson Georgia Orienteering Club 89.63 74.26
3 Eddie Lent Georgia Orienteering Club 90.8 73.31
4 Christiane Fletcher Georgia Orienteering Club 93.63 71.09
5 Anne Ledbetter Georgia Orienteering Club 134.88 49.35
6 John Gavel Georgia Orienteering Club 168.78 39.44
Brown - top Splits 290
Length = 4.352, Climb = , Controls = 9, CGV = 5441.597
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Tom Fletcher Georgia Orienteering Club 86.03 63.25
2 Jac Clifton Georgia Orienteering Club 87.67 62.07
3 Grant Steen At Large 139.83 38.91
4 Cj Davis 173.8 31.31
Orange - top Splits 290
Length = 4.54, Climb = , Controls = 12, CGV = 6279.007
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Team Smith 80.6 77.9
2 Tabea Lent Georgia Orienteering Club 103.42 60.72
3 Thorne Strom Upson-Lee HS 108.78 57.72
4 Deion Lewis 109.08 57.56
5 Michael and Maria 115.42 54.4
6 David Avant 121.08 51.86
7 Eric Flamm GAOC 154.93 40.53
Yellow - top Splits 290
Length = 2.7, Climb = , Controls = 7, CGV = 2379.792
PlaceNameClubTime
(in minutes)
Score
1 Adam Kotlarski Veterans HS 19.3 123.31
2 Madison Botkin Veterans HS 20.98 113.41
3 Joshua Anthony 28.18 84.44
4 Paige McChargue 28.45 83.65
5 Michael Morris 28.55 83.36
6 Peyton & Evan 28.95 82.2
7 Zykerria Sherman 30.58 77.81
8 Colin & Eliot & Cole 30.7 77.52
9 Micah Raley 37.15 64.06
10 Ameena Haley 37.2 63.97
11 Tyler Brooks 37.67 63.18
12 Jordan Kane 37.83 62.9
13 Remington White 38.27 62.19
14 Chasen Cooke 38.73 61.44
15 Napoleon Stewart 38.73 61.44
16 Logan Driggers Upson-Lee HS 39.37 60.45
17 Joanna Price 39.82 59.77
18 Alex & john Drury & Peryman 40.45 58.83
19 Nigel Price 40.8 58.33
20 Jonas Johnson GAOC 44.15 53.9
21 Wiley Holcombe Brody Love 71.25 33.4
22 Troop 631 Woodward 74.38 31.99
23 Kailey Wright Upson-Lee HS 83.88 28.37
24 Tylencia Watson 86.05 27.66